Naukowcy zlokalizowali kominy hydrotermalne w pobliżu Antarktydy


Naukowcy z kolumbijskiego obserwatorium Lamont-Doherty znaleźli kominy hydrotermalne na dnie oceanicznym w pobliżu Antarktydy; wcześniej terytorium ten nie był badany. Szczeliny te to dowód na konfirmacja aktywności wulkanicznej pod podwodnym pasmem górskim, które jest częścią rozległego grzbietu śródoceanicznego, gdzie dochodzi do erupcji lawy i formuje się nowa muszla ziemska.

sztuczny hormon tarczycy obniża ilość cholesterolu


testowy lek przypominający hormon tarczycy zmniejsza stan cholesterolu, nie wywołując efektów ubocznych, jakie występują kiedy niekiedy przy leczeniu statynami- informuje "New England Journal of Medicine"

W Chile chorują za pośrednictwem szwedzkie nieczystości


Setki Chilijczyków cierpi z powodu toksycznych odpadów, jakie szwedzka firma sprzedała do Chile w latach 80. Bulwersującą historię ujawnił celuloid dokumentalny wyemitowany w niedzielę wieczorową porą w szwedzkiej telewizji publicznej SVT.

Człowiek jest w stanie widzieć z pomocą języka


Naukowcy amerykańscy opracowali rewolucyjną technologię umożliwiającą częściowe przywrócenie niewidomym osobom wzroku z pomocą końcówek nerwowych języka. pismo "Scientific American" poinformowało, że dzięki małemu przyrządowi - Brain Point pozbawieni wzroku siła robocza zaczynają widzieć.

Nanocząstki do badania mózgu


Nanocząstki złota połączone z kwasem dezoksyrybonukleinowym (DNA) pospołu z odpowiednim enzymem umożliwiają - przez widoczną "gołym" okiem zmianę koloru - ujawnienie glukozy. duch to może być przydatne podczas badania aktywności mózgu, czy też chemii mózgu, donosi "Angewandte Chemie International Edition".

oliwa z oliwek może chronić zanim poważną chorobą jelit


Kwas oleinowy, którego bogatym źródłem jest oliwa z oliwek, może chronić nim rozwojem wrzodziejącego zapalenia jelita grubego - wynika z badań naukowców brytyjskich. Informację na ten materia podaje komplet naczyń stołowych internetowy EurekAlert.

Nowa podejście walki z HIV


Ferrocen połączony z białkami stosowanymi do walki z wirusem HIV umożliwia szybką ocenę ich skuteczności działania za pomocą prostej i taniej analizy elektrochemicznej. podejście pozwala na równoległe komenderowanie wielu testów, co znacząco przyspiesza badania nad nowymi, skutecznymi lekami, donosi "The Analyst".

Kobiety i mężczyźni czyli reagują na niebezpieczeństwo


Mózg kobiety reaguje zarówno na zagrożenie, jak i przyjemne bodźce inaczej niż mózg mężczyzny - wynika z polskich badań, zaprezentowanych na zjeździe Radiological Society of North America w Chicago.

Nowe odkrycia archeologiczne w Macedonii


Zespół archeologów z Muzeum Narodowego w Veles w środkowej Macedonii poinformował o nowych odkryciach na stanowisku archeologicznym Zgropolsko Kale - donosi serwis internetowy Balkan Travellers.

66 lat temu alianci wylądowali w Normandii


66 lat temu, o świcie 6 czerwca 1944 roku, na kilkudziesięciokilometrowym odcinku normandzkiego wybrzeża - od ujścia rzeki Orne do półwyspu Contentin - rozpoczęła się największa w dziejach działanie desantowa, otwierająca drugi część przednia w zachodniej Europie.

Trójwymiarowe ankieta nanomateriałów


Pojedyncza wiązka promieniowania rentgenowskiego odbita od powierzchni badanego nanobiektu, zebrana za pomocą układu zbliżonego do detektorów nowoczesnych cyfrowych kamer, umożliwia trójwymiarowe obrazowanie analizowanych próbek. Technika ta, w przyszłości pozwoli na egzamin różnych nanomateriałów i próbek biologicznych w trzech wymiarach, donosi "Nature".

NASA będzie wysyłać w uniwersum mikrosatelity


NASA zamierza wysyłać w wszechświat niewielkie satelity w kształcie sześcianu - CubeSats o długości krawędzi nie większej niż 10 centymetrów i masie nie przekraczającej jednego kilograma.

Otyłość może utrudnić walkę z grypą


Osoby otyłe mogą łatwiej chorować na infekcje grypowe w sezonie wiosennym. Badacze z University of Carolina odkryli, że otyłość utrudnia wytworzenie tzw. limfocytów T pamięci odpowiedzialnych za sposób walki z infekcjami - stwierdza komunikat opublikowany w ostatnim numerze Journal of Immunology.

Pomyślna próba silników komercyjnej rakiety nośnej


Na przylądku Canaveral, na Florydzie dokonano w ciągu weekendu pomyślnej próby silników rakiety Falcon 9, pierwszego skonstruowanego przy użyciu prywatną firmę pojazdu kosmicznego, który ma przewozić ładunki - a w przyszłości także ludzi - na orbitę okołoziemską.

dziewiczy w Polsce zjazd niemcoznawców


Ponad 200 naukowców z Polski i zagranicy weźmie udział w I Zjeździe Niemcoznawców, który w maju odbędzie się we Wrocławiu. To pierwsze danie tego rodzaju spotkanie organizowane w Polsce.

znalezionych: 1789, strona 1 z 120
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.