UE wesprze badania nad orlikami grubodziobymi


sekrety rzadkich i mało dotąd poznanych orlików grubodziobych mają przybliżyć badania nad tym gatunkiem, na które pieniądze przeznaczy sojusz Europejska. Badania będą prowadzone nad Biebrzą (Podlaskie). To jedyne lokalizacja w Polsce, dokąd bytują te ptaki.

W styczniu próba podziemnego zgazowania węgla


W końcu stycznia przyszłego roku naukowcy z Głównego Instytutu Górnictwa (GIG) w Katowicach zamierzają przeprowadzić pilotażową próbę podziemnego zgazowania węgla. Instytut pracuje też nad podobnym projektem na większą skalę, w warunkach czynnej kopalni.

Francja: odkryto trasę spaceru wielkiego dinozaura


Na półtorametrowe odciski łap dinozaura, ciągnące się setki metrów, natrafili francuscy poszukiwacze skamieniałości. Są to jedne z największych na świecie tego typu tropów - informuje BBC.

UW perfekcyjny w rankingu szkół wyższych w Polsce


uniwersytet Warszawski zajął pierwsze położenie w Rankingu Szkół Wyższych w 2010 r. organizowanym przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" i diariusz "Rzeczpospolita". Kolejne miejsca zajęły: uniwerek Jagielloński i uniwerek Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ciekawe objawienie pod ręką budowie drogi S3


dwaj studnie mogące liczyć sobie co więcej ponad dwa tysiące lat odkryli archeolodzy pracujący na budowie trasy szybkiego ruchu S3 w okolicach Gorzowa. Obie są dość przyzwoicie zachowane. Jedna to pozostałość tzw. kultury łużyckiej, druga, cokolwiek młodsza, związana jest z osadnictwem okresu wpływów rzymskich.

Nanotechnologiczny kontakt z neuronami


Przewodzące prąd elektryczny organiczne nanorurki pozwalają na rejestrację za pomocą multum tygodni aktywności neuronów. Dzięki użyciu biokompatybilnych nanomateriałów, układ nie jest odrzucany przez żywy stworzenie (testy prowadzono na szczurach), co pozwala sądzić, iż w niedalekiej przyszłości możliwe będzie stwór systemu sztucznych nanokontaktów nerwowych - tzw. protez nerwowych, donosi "Advanced Materials".

Endeavour wystartuje na stację kosmiczną 7 lutego


Amerykański wahadłowiec Endeavour wystartuje na Międzynarodową Stację Kosmiczną (MSK) 7 lutego, zgodnie z opracowanym wcześniej harmonogramem - podała Narodowa agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Start z kosmodromu na Przylądku Canaveral powinien nastąpić o godz. 04:39 czasu wschodniego wybrzeża USA.

Testy leków na komórkach macierzystych pacjentów


Udało się otrzymać komórki macierzyste od pacjentów cierpiących na wyjątkowo rzadką chorobę neurologiczną tzw. dysautonomię rodzinną - poinformowali naukowcy z USA na łamach pisma "Nature". Dzięki swojemu osiągnięciu mogli nie tylko zbadać geny związane z chorobą, ale również na komórkach w hodowli przetestować potencjalne leki.

Spokojne leżenie ułatwia sztuczne zapłodnienie


Kobiety poddane sztucznej inseminacji mają większe szanse na zajście w ciążę, jeśli po zabiegu z wykorzystaniem dłuższy trwanie leżą spokojnie- informuje "British Medical Journal".

dwójka hipotezy ws. własności Supernowy SN 2005E


Supernowa SN 2005E w galaktyce NGC 1032 okazała się tak nietypowa, że najnowszy numer prestiżowego czasopisma "Nature" prezentuje dwa artykuły, które w zupełnie różny sposób tłumaczą jej własności.

Studenci ze Studiów Wschodnich na stażach u europosła


Europoseł Paweł Kowal (PiS), boss delegacji ds. współpracy Parlamentu Europejskiego i Ukrainy przez trzy lata będzie przyjmował studentów opracowanie naukowe Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego na miesięczne staże w swym biurze w Brukseli i Strasburgu.

Uruchomiono Wirtualną Bibliotekę Nauki


Wirtualna Biblioteka Nauki, umożliwiająca wszystkim pracownikom nauki, doktorantom i studentom bezpłatny dostęp do w największym stopniu prestiżowych i wartościowych publikacji naukowych, została uruchomiona w piątek dzięki ministerium nauki.

Filmy instruktażowe o rehabilitacji dzieci


Filmiki instruktażowe, jak pomagać dziecku w rehabilitacji niedaleko różnych schorzeniach, trafiają do rodziców, którzy biorą udział w szkoleniach w ramach projektu "Dajmy szansę naszym dzieciom". Jest on realizowany za pośrednictwem uniwersytecki Dziecięcy przychodnia Kliniczny w Białymstoku.

Sztuczna skóra do terapii genowej


Łatki ze sztucznej skóry mogą zastąpić zastrzyki przy wprowadzaniu genów do organizmu - informuje "New Scientist".

Zagrożone gatunki ryb powinny zniknąć ze sklepów


Gatunki ryb zagrożone wyginięciem a te, których połów lub hodowla zagraża morskim ekosystemom powinny zniknąć ze sklepów - uważają ekolodzy Greenpeace. Na liście przygotowanej przy użyciu organizację znalazły się np. tuńczyk błękitnopłetwy, dorsz atlantycki, węgorz europejski i sola.

znalezionych: 1789, strona 1 z 120
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.