Czeczeńscy rebelianci przyznają się do zamachu na zaporę


Czeczeńscy rebelianci przyznali się do przeprowadzenia zamachu na zaporę w Rosji - poinformowali w piątek rebelianci na swojej stronie internetowej.

Ministerstwo Skarbu Państwa po raz kolejny zachęca samorządy do przejęcia PKS-ów. Z marszałkami spotyka się wiceminister i proponuje m.in. prawa ręka w finansowaniu restrukturyzacji. komitet Europejska wyraziła wstępną zgodę na przekazanie części zapasów interwencyjnych dla rolników poszkodowanych przez powódź - poinformował w Sejmie w czwartek wiceminister rolnictwa Artur Ławniczak. – Jordania jest dla nasz ważnym i perspektywicznym partnerem na Bliskim Wschodzie, zarówno w obszarze współpracy inwestycyjnej, jak i naukowej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w trakcie spotkania z przedstawicielami Senackiej Komisji Przyjaźni Jordańsko-Polskiej pod przewodnictwem senatora Adnana Badrana. Rozmowy odbyły się 17 lutego br. w Ministerstwie Gospodarki.Spółka Tauron Rzeczpospolita Polska werwa chce docelowo przeznaczać na dywidendę maksymalnie do 50% rocznego zysku, wynika z czwartkowej wypowiedzi prezesa Dariusza Lubery. W ciągu dziesięciu lat istnienia na polskim rynku, firma GSE Polska wybudowała i oddała do użytku budynki logistyczne, przemysłowe i usługowe o powierzchni ponad 500 000 ... wedle wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka oceniając rzeczywiście sytuację nie ma szans, aby do 1 września zostało sfinalizowane nowe polsko-rosyjskie układ gazowe – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Niestety koncesjonariusz nie uzyskał finansowania w bankach komercyjnych i tedy aspekt A1 Stryków - Pyrzowice zostanie gotowy w systemie tradycyjnym – czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji ...

Czternastu irackich policjantów zostało w pierwszy dzień tygodnia rannych w Nasirii, na południu Iraku, w ciągu manifestacji przeciwko racjonowaniu energii, która przerodziła się w rozruchy - poinformowali przedstawiciele miejscowych władz. We wrześniu praca przemysłowa w Polsce spadła o 1,3 proc. w porównaniu do analogicznych danych z ubiegłego roku. To dane lepsze od oczekiwań analityków, którzy oczekiwali rocznego spadku o 2,2 proc. - podał GUS

Polskie LNG poinformowało o podpisaniu w dniu 26 lutego w Krakowie umowy z Instytutem Nafty i Gazu, która jest elementem procesu pozyskania środków unijnych w wysokości 456 milionów złotych. Enea rozpocznie w przyszłym tygodniu road-show dla inwestorów w Polsce i za granicą przedtem planowaną przez ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) sprzedażą 16% jej akcji inwestorom finansowym, poinformował w poniedziałek podsekretarz skarbu Adama Leszkiewicza. Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji wzrósł o 0,62 proc., do 5.780,35 pkt. (PAP)Już w pewnej mierze 1,2 mln internautów korzysta z serwisów mikroblogingowych - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius za czerwiec 2009. coraz rok temu serwisy mikroblogingowe cieszyły się trzy razy mniejszym zainteresowaniem. Gemius SA uruchomił nowe wersje serwisów gemiusRanking, których celem jest przybliżenie wiedzy o Internecie w wybranych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Za pośrednictwem stron gemiusRanking internauci mogą próbować zestawienia dotyczące m.in. popularności przeglądarek lub urządzeń mobilnych, z których łączą się z Internetem. chwilowo publikowane są dane dla 7 krajów, a w 2009 roku planowane jest wypuszczenie kolejnych wersji serwisu. Stark Development, katowicki deweloper notowany na NewConnect, zamierza zdywersyfikować swoją działalność, miedzy innymi na skroś wejście w branża energii odnawialnej.

sytuacja pędzącej Toyoty: komitet nic nie wykryła


Tydzień temu w Toyocie Jamesa Sikesa zablokował się osoba homoseksualna gazu. Przed niekontrolowanym przyspieszaniem uchroniła go dopiero pomoc policji. Komisja, która badała wypadek, stwierdziła, że nie potrafi wytłumaczyć, jak doszło do zdarzenia

RPP poszła na ustępstwo przy zarządu NBP i zmieniła uchwałę ws. zysku


Na zakończonym dzień wczorajszy późnym wieczorem posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej próbowano osiągnąć cel do porozumienia w sprawie podziału pieniędzy wypracowanych w 2009 dzięki NBP. Zmiany zasad księgowania rezerw mają obowiązywać nie prędzej dla bilansu za 2010 rok.

Poszukiwany z cudzym paszportem


Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela RP, który usiłował przekroczyć granicę posługując się cudzym dokumentem. W sobotę w toku kontroli pasażerów odlatujących do Glasgow 28-letni płeć brzydka przedstawił do ...

MŚ: 13 mln euro ze sprzedaży Japonii praw do emisji CO2


\\\"\\\"II Puchary naraz okaże się, że nie masz czasu na nic, co nie dotyczy życia towarzyskiego. Bez względu na sytuację zewsząd pojawią się namowy spotkań, fisza przypadkowo zacznie z tobą flirtować, ważna persona drugi obdarzy miłym komplementem. ze względu temu odprężysz się i nabierzesz sił do walki o realizację prawdziwych marzeń. horoskop.wp.pl

Będzie kolejna runda gazowych negocjacji własny z Rosją


Wbrew zapowiedziom Gazpromu w czwartek panowanie Rosji i krajowy nie parafowały tekstu nowej umowy gazowej. Kolejna runda rozmów odbędzie się w Moskwie po mikołajkach.

złoty konsolidował się we wtorek dzięki lepszym nastrojom na świecie


stopień przyjął we wtorek wzorzec nowelizacji Prawa ochrony środowiska, jaki dotyczy zasad zapobiegania awariom przemysłowym - podało centrum Informacyjne Rządu.

Recesja gospodarcza pogłębia się?


Całe latko na czołowych parkietach giełdowych upłynęło pod znakiem nieomal niezachwianych wzrostów podsycanych tonami banknotów drukowanych na masową skalę. działalność polityczna kreowania papierkowego bogactwa po pęknięciu bańki internetowej została już zdezawuowana z wykorzystaniem ubiegłoroczny krach. natomiast monetarni decydenci (zwłaszcza w USA) nadal przekonani są o jej cudownym działaniu.

UE nie obroniła kierowców zanim fiskusem


Kiepskie wieści dla amatorów nowych aut. Kraj nad Wisłą prawdopodobnie wliczać akcyzę od aut do detal naliczania podatku VAT - uznał Trybunał Sprawiedliwości UE, odrzucając pozew Komisji Europejskiej, która oceniła, że to łamie europejskie prawo.

"Rz": Firmy bez pieniędzy


połowa przedsiębiorców ma ciężkie położenie finansowe. Szanse na szybką poprawę są niewielkie - ocenia "Rzeczpospolita".

Rumunia i Bułgaria wybudują co do jednego dwa elektrownie wodne


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Rumunia i Bułgaria chcą jak jeden mąż zbudować dwa elektrownie wodne.

sprawa KHW S.A. – meldunek MG


ministerium Gospodarki informuje, że casus ekonomiczna Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. w 2009 r. jest dobra, co potwierdzają wyniki sprzedaży spółki w I półroczu br. i okresowe raporty Agencji Rozwoju Przemysłu. Nie ma żadnych przesłanek merytorycznych uzasadniających tezy o zagrożeniu holdingu upadłością.

USA: dane makro korzystne dla inwestorów


W czwartek amerykańskie byki miały od początku sesji do licha i trochę powodów do zadowolenia. Przede wszystkim dane makro były dla nich korzystne.

Deputy Prime Minister Pawlak Meeting with Russian minister for Energy


The development of bilateral economic cooperation as well as the Polish position on the EU energy and climate change package were the main topics of talks between Deputy Prime minister członek rządu of Economy Waldemar Pawlak and the Energy Minister of the Russian Federation, Sergey Shmatko. The meeting took place on 22 October in Moscow.

Tauron ogłosił postanowienie przeprowadzenia oferty publicznej przy użyciu MSP


Tauron Polska werwa ogłosiła dziś, że jej udziałowiec większościowy - kosztowność Państwa - zamierza wykonać pierwszą ofertę publiczną akcji spółki w Polsce, a sama towarzystwo zamierza ubiegać się o dopuszczenie do notowań i obrotu na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

festiwal wiedza ze spółek, środa godz. 20.30


Przegląd wiedza ze spółek, środa 16 czerwca godz. 20.30

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.