NBP: niedostatek na rachunku obrotów bież. 1.272 mln euro w XI, oczekiwano 1.726 mln euro


Brytyjski rząd zamierza rozdawać darmowe laptopy uczniom z ubogich rodzin w całej Anglii.

Komisja Europejska zatwierdziła w środę myśl wyjścia Grecji z kryzysu, obejmując ten obręb wzmożonym nadzorem i zalecając dalsze oszczędności budżetowe, tak by zniżyć niedobór z obecnych 12,7 do 3 proc. PKB do 2012 r. Ropa naftowa drożeje w środę na rynkach paliw z powodu mroźnej pogody, która przyczynia się do wzrostu zapotrzebowania na paliwa opałowe. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zwyżkę notowań jest spadek amerykańskich zapasów tego surowca - podają maklerzy. \"\" - Nie panikować, acz uwierzyć lekarzom - polecił Ukraińcom prezydent Wiktor Juszczenko. Tuż po nim odezwała się premier Julia Tymoszenko, zbulwersowana, że w rezerwach strategicznych nie ma masek ochronnych dla ludzi, za to nie brakuje masek gazowych dla koni. drugi raz grypa na Ukrainie jest orężem w walce przedtem zaplanowanymi na styczeń wyborami prezydenckimi\?zakłady Chemiczne Police zapłacą za styczniowe dostawy gazu z PGNiG do 5 marca, przewiduje aneks do grudniowej umowy, poinformowały firmy w odrębnych komunikatach. Grecja nie zwróci się o pomagier do MFW, bo chce się fundować z pieniędzy pochodzących z rynku i ma nadzieję, że koszty finansowania zewnętrznego spadną - poinformowano po posiedzeniu Międzynarodowej Rady Funduszu Walutowego W 2003 r. jeden z największych producentów komputerowych na świecie Hewlett-Packard zapłacił pracownikom rosyjskiej prokuratury generalnej 8 mln euro łapówki w zamian za kontrakt cenny 35 mln euro - twierdzi niemiecka policja

The development of co-operation in the energy, petrochemical and mining industry is the main point of the memo on Economic Co-operation, signed on the 17th January this year by the Minister of Economy Piotr Grzegorz Woźniak and the Algerian członek rządu of Energy and Mines Chakib Khelil.

Z początkiem września zaczęły się obniżki w salonach samochodowych. Ale nie będą dotyczyły małych aut, na które jest największy pokup - pisze pismo Prawna. Prezydent Lech Kaczyński zamierza wziąć udział w szczycie energetycznym, który odbędzie się 14 stycznia w Batumi w Gruzji - poinformował we wtorek PAP prezydencki członek rządu Mariusz Handzlik.

Długi lub krótki, w łupinach lub bez, biały, brązowy, złocisty, jaśminowy; na słodko, słono, ostro… Zastosowań ryżu, równie jak jego gatunków nie fortel policzyć. Jedno jest pewne, ryż jest najbardziej uniwersalnym i rozpowszechnionym zbożem, stosowanym we wszystkich kuchniach na całym świecie.

czytaj dalej

wyjaśnia Państwowa dyżur Celna Ukrainy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie zwrócił się do administracji celnej Ukrainy z zapytaniem w sprawie obowiązywania dodatkowych, ... Rzeczpospolita Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez międzynarodowy fundusz pieniężny w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z cotygodniowego raportu na temat działalności finansowej MFW.Apple, pomimo zapewnieniem Steve’a Jobsa, zaczęło kontynuować aktywne promowanie HTML5. Koncern uruchomił podstronę internetową, na której prezentuje zalety standardu. wierchuszka województwa małopolskiego uznał, że zacięcie stawiane z wykorzystaniem Agencję Nieruchomości Rolnych na dzierżawę Stada Ogierów w Klikowej są "skrajnie niekorzystne" i uniemożliwiają złożenie oferty. W tym tygodniu szefowie ukraińskiego Naftohazu będą w Moskwie poszukiwać o podpisanie umów z Gazpromem, które oddalą od Ukrainy groźbę sankcji za obniżka odbioru gazu.

spis obowiązujących środków antydumpingowych, antysubsydyjnych i przed nadmiernym przywozem nałożonych za pomocą UE


30 września 2009 r. Indie poinformowały o zakończeniu postępowania ochronnego przedtem nadmiernym importem m. inn. z UE włókna akrylowego (acrylic fibre).

cokolwiek powyżej 17 tys. gospodarstw w Małopolsce bez energii


Nieco powyżej 17 tys. gospodarstw domowych w województwie małopolskim w piątek potem nie miało energii elektrycznej. Najwięcej z nich - po ok. 8 tys. - w powiatach krakowskim i olkuskim - poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka.

Rosja nie uruchomi irańskiej elektrowni w Buszerze do końca roku


rosyjski minister energetyki Siergiej Szmatko oświadczył w poniedziałek, powołując się na powody natury technicznej, że Rosja nie uruchomi do końca roku reaktora atomowego w Buszerze na południu Iranu, jak to wprzódy planowano.

Grażyna Henclewska – nowym podsekretarzem stanu w MG


10 lipca 2008 r. szef Rady Ministrów powołał Grażynę Henclewską na funkcja podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Nie dojdzie do przejęcia Gellwe dzięki Rieber Foods


urząd Ochrony konkurencji i Konsumentów nie wyraził zgody na zapał od koncernu FoodCare marki Gellwe za pośrednictwem norweski koncern Rieber Foods.

Saryusz-Wolski o polityce UE ws. bezpieczeństwa energetycznego


Były pryncypał komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski uważa, że wspólna polityka unijna ws. bezpieczeństwa energetycznego jest w fazie "embrionalnej". Jego zdaniem, w tej sprawie przewagę mają odmienne interesy poszczególnych krajów członkowskich UE.

Przychody LPP spadły o 18% r/r do ok. 135 mln zł w listopadzie


Rząd przyjął we wtorek schemat nowelizacji ustaw: o komercjalizacji i prywatyzacji natomiast prawo wprowadzające ustawę o finansach publicznych. Zakłada on w latach 2010-2011 obniżka wpływów do Funduszu Reprywatyzacji oraz Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców trafnie do 1,5 proc. i 3 proc. przychodów uzyskanych z prywatyzacji.

ranga Łotwy wyznaczył termin przyjęcia euro na 2014 rok


Royal Dutch Shell spodziewa się, że w 2010 roku talent makroekonomiczne pozostają trudne dla światowego rynku ropy naftowej i gazu, a w długim terminie ceny ropy będą poruszać się w przedziale 50-90 USD za baryłkę. Spółka zapowiada okratowanie obecności w segmencie rafineryjnym i zamierza kontynuować redukcję kosztów - poinformował dyrektor Royal Dutchy Shell Peter Voser.

Deloitte: dekoniunktura Polsce niestraszny


Według firmy doradczej Deloitte Polska najlepiej znosi zastój gospodarczy ze wszystkich krajów naszego regionu. Zdaniem Rafała Antczaka z Deloitte nasz obręb w tym roku może wyliczać na wzrost PKB na poziomie 1-1,5 proc.

targowisko walutowy 17.08-21.08.09


arche tygodnia przyniósł dobre dane zza oceanu. rejestr NY Empire State, będący wskaźnikiem koniunktury w rejonie Nowego Jorku odnotował atut 12,08 pkt., poniżej oczekiwań na poziomie 3 pkt.

Federacja Rosyjska wprowadza premie za złomowanie


ruszczyzna rząd ogłosił w poniedziałek powstanie systemu finansowego premiowania kierowców, którzy zdecydują się na kupno nowego samochodu w zamian za oddanie starego modelu auta. audycja jest bliźniaczo paralelny do amerykańskiej premii za złomowanie i ma przynieść ulgę borykającym się z kłopotami rosyjskim producentom aut - podaje AFP

Tunezyjczycy chcą działać z nami interesy


- Ubolewam, że polscy przedsiębiorcy jeżdżą do Tunezji tylko jako turyści. Postaram się, by zaczął przyświecać im także cel biznesowy - zapowiada krajowy ambasador w tym kraju Krzysztof Olendzki.

Michał Boni: Nie będzie zmian w systemie emerytalnym


Szef doradców premiera Michał Boni uważa, że przedsięwzięcie ministrów finansów i pracy dotycząca zmian w systemie emerytalnym nie wejdzie w życie. Boni przyznał jednak, że wypada się zastanowić nad tym, co dokonać z rosnącym długiem publicznym.

Google i Viacom piorą syf w sporze o YouTube


spór o miliard dolarów. - YouTube od początku chciał gwałcić uregulowanie - grzmi Viacom. - Hipokryci, publicznie skarżyli się na YouTube, a po cichu sami wrzucali pliki na nasze serwery - odpierają prawnicy Google'a

Firmy budowlane nie chcą Chińczyków przy budowie odcinka autostrady A2


Europejska Federacja Przemysłu Budowlanego (Fiec) wsparła opór polskich firm budowlanych w sprawie przyznania chińskiemu przymierze Covec kontraktu na budowę odcinka autostrady A2 z Warszawy do Łodzi

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.