Bronię dopłat powszechnych


Nie trzeba pochopnie niszczyć tego, co działa, nikomu nie przynosząc szkody, a wielu pomagając żyć i gospodarować

szefostwo województwa małopolskiego nie złoży oferty w kończącym się w pierwszy dzień tygodnia przetargu na dzierżawę Stada Ogierów w Klikowej. Władze regionu uznały, że zadatek stawiane przez właściciela obiektu - Agencję Nieruchomości Rolnych - są \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"skrajnie niekorzystne\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Generalna sztab Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w środę, że Krajowa izba Odwoławcza oddaliła protest firmy Alpine Bau w sprawie przetargu na kontynuację budowy ok. 18-km odcinka autostrady A1 od Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach. Citi handlowy chce zrekompensować klientom akt strat z tytułu inwestycji w obligacje upadłego amerykańskiego banku Lehman Brothers. Odda im 60 proc. zainwestowanych pieniędzy.Wczoraj, 14 stycznia tuż nim godziną 16 TVN24 poinformowała o blackoucie w Warszawie. Spikerka TVN-u z kamiennym wyrazem twarzy informowała o wielce poważnej awarii, braku energii w ognisko miasta, ulicy Marszałkowskiej i Pałacu Kultury pogrążonych w ciemnościach, nie jeżdżących tramwajach, unieruchomionym metrze. Za jej plecami obraz z kamery TVN24, a na nim gród nad Wisłą pogrążona w ciemnościach. "Puls Biznesu" pisze, że jest ewentualność na odbudowę kulejącej wymiany handlowej pomiędzy Polską a Ukrainą. W Korczowej Dolinie ma stanąć przygraniczne główny punkt handlowo-dystrybucyjne za prawie 140 milionów złotych. Za 6,7 mld dol. niemczyzna koncern E.ON sprzedaje swoje elektrownie w USA, aby uzbierać pieniądze na spłatę długów.

W ubiegłym roku Lechistan system ekonomiczny zużyła najmniej stali od sześciu lat. Eksperci Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej (HIPH) prognozują, że w najbliższych trzech latach zużycie będzie z pewną taką nieśmiałością rosnąć, osiągając ok. 12 mln ton, alias liczebność z 2007 r.

Słowacja nie podpisze umowy ramowej w sprawie pakietu pomocowego o wartości 750 mld euro dla zadłużonych krajów Unii Europejskiej. Ministrowie finansów Wspólnoty mieli składać podpis do wczoraj ramową umowę w sprawie pakietu, ale po wyborach parlamentarnych słowacki ranga nie może bawić decyzji, a nowy, prawicowy gabinet jest umowie przeciwny. Słowackie massmedia ostrzegają, że Bratysława może zagrodzić party pakietu WIG20 z wykorzystaniem ostatnie kilka dni rósł jak na drożdżach. Inwestorzy czekali nic bardziej błędnego kiedy nastąpi korekta. No i nadeszła. W środę rozkład największych spółek stracił aż 2,9 proc.

Rankingi najlepszych wydziałów najpopularniejszych kierunków powstały na podstawie badań ankietowych między firm z branży konsultingowej, prawnej i szkoleniowej. W ankiecie zapytano, absolwentów której uczelni najchętniej by zatrudnili. Najpopularniejszymi kierunkami w zeszłym roku wg statystyk MNiSW było zarządzanie, pedagogika i prawo. administracja ALK uplasowało się na 6 miejscu, zaś uregulowanie na 7! ewidencja Ifo, obrazujący nastroje między przedsiębiorców niemieckich, wzrósł w październiku do 91,9 pkt z 91,3 pkt w poprzednim miesiącu - podano w piątek w komunikacie. Prawie każdy pożyczający może wpisać swojego dłużnika do rejestrów biur informacji gospodarczej. To zła nowina dla 3 mln osób i firm zalegających z ratami kredytowymi czy rachunkami za gaz.Eksperci UE chcą, by odtwarzacze MP3, w tym iPody, mogły rozgłaszać dźwięk o maksymalnej mocy 85 decybeli, tymczasem z możliwością podwyższenia do 100 decybeli - donosi niedzielny program BBC Politics Show. tok starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pewność siebie. W naszych głowach pojawia się impuls o chirurgii plastycznej. wskazane jest wtedy pomyśleć alternatywne rozwiązanie. Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: zatrudniony próbował przeprowadzić kradzieży mienia należącego do firmy. Został wszelako przyłapany na gorącym uczynku z wykorzystaniem jedną z pracownic. Przedmioty trafiły na swoje miejsce, w efekcie czego zakład pracy nie poniósł żadnej szkody. Czy w takim przypadku pryncypał być może domagać się odszkodowania? Jakie konsekwencje może wziąć nieuczciwy pracownik?

Pol Aqua ma dubel umowy z Auchan Polska na 133 mln zł netto




200 mln zł chce dostać w tym roku wspólnota Białystok z obligacji


200 mln złotych chce w tym roku dostać gmina Białystok z emisji obligacji komunalnych. emitowanie przewidziana jest na drugą połowę roku - poinformowała PAP skarbnik miasta Stanisława Kozłowska. pieniądze będą przeznaczone na inwestycje.

Tomasz Adamek został twarzą Grupy żywczyk


Od poniedziałku w telewizji wolno oglądać spoty reklamowe piwa Żywiec z udziałem Tomasza Adamka. Najbardziej utytułowany krajowy bokser ostatnich lat został twarzą promującą Grupę Żywiec.

ewolucja PKB przyspieszył do ok. 3,0% r/r w IV kw. 2009 r. - analitycy


wiceminister Henclewska o polsko-niemieckiej współpracy technologicznej


- We współpracy ze stroną niemiecką krocie uwagi poświęcamy nowoczesnym technologiom, szczególnie w sektorze energetycznym – powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska w toku spotkania z Cornelią Pieper sekretarka stanu w niemieckim MSZ i pełnomocnik rządu federalnego ds. współpracy z Polską. rozmowy odbyły się 14 stycznia br. w Warszawie.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS ukarane


Związywanie autorów pięcioletnimi umowami bez potencjał ich wcześniejszego rozwiązania ograniczało konkurencję - uznała dyrektor UOKiK i nałożyła na stowarzyszenie karę w wysokości powyżej 400 tys. zł. Kwestionowana doświadczenie została zmieniona.

PKN Orlen obniżył pożyczka o 3,4 mld zł w IV kw., chce dalej je koić w 2010 r.


W tym roku gospodarka polski wzrośnie o 2,6 proc. - poinformowała komisja Europejska, która znacząco zwiększyła prognozę dla naszej gospodarki. W listopadzie KE prognoza wzrost PKB własny w 2010 na poziomie 1,8 proc.

Zoellick: gospodarkę światową w 2010 r. czekają trudności


Złoty umacniał się dynamiczne we wtorek oraz w środę. bieg euro-złotego wyniósł w czwartek na otwarciu 4,1300. Zdaniem analityków, powrót krajowych inwestorów prawdopodobnie dać sygnał do odreagowania i osłabienia się złotego w okolice 4,15-20 za euro. W czwartek nie powinno dojść do większych zmian rentowności krajowych obligacji.

Samar: w 2009 r. w Polsce sprzedano 320 010 nowych aut osobowych


W Polsce w 2009 roku sprzedano 320 010 nowych aut osobowych, czyli o 3 sztuki więcej niż w 2008 r. - informuje instytut Samar monitorujący rynek. akt tych pojazdów trafiła za granicę. Z szacunków ekspertów wynika, że ok. 45 tys. aut wyjechało z nasz do Niemiec czy Słowacji. To pokłosie wprowadzenia w tych krajach rządowych dopłat do zakupu nowych samochodów.

Włochy - mieszkanie z supermarketu


60-metrowe, dwupokojowe mieszkanie prawdopodobnie we Włoszech zwyciężyć każdy, kto w ciągu najbliższych czterech miesięcy wyda 250 euro w jednym z centrów handlowych na północy kraju. parę dni uprzednio konkurencyjny supermarket wabił klientów możliwością wygrania miejsc pracy.

Ustka: Zbudują dziewiczy estakada


Już za tydzień rozpoczną się prace budowlane w sąsiedztwie wiadukcie nad torami kolejowymi w Ustce. konstrukcja nowego obiektu ma się zakończyć w ciągu dwóch miesięcy. Łączny koszt ...

Ukraina dostała od MFW 2 mld dol. na gaz


Międzynarodowy środki pieniężne płatniczy zgodził się dać Ukrainie 2 mld dol. na zapłatę za ruszczyzna gaz.

Banki przedłużyły do 30 grudnia umowę z Ciechem o koszty utrzymania status quo


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Chińscy meteorolodzy wywołali w Pekinie najwcześniejszy posyp od dekady tak aby odrzucić suszę - donosi BBC. całość to dzięki rozpylonemu z samolotu jodkowi srebra.

Polnord planuje inicjacja 11 inwestycji mieszkaniowych w 2010 r.


wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie poprzednio sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

PGNiG nie chce konstruować konkurencyjnego gazoportu


W związku z artykułem pt. „Gazoportów ci u nas dostatek/Każda Lechistan zatoka przypuszczalnie mieć polski gazoport” opublikowanym w dniu 22 czerwca br. na łamach prasa Wyborczej, PGNiG poinformował, że skryba artykułu przedstawił informacje wybiórczo tak, aby móc uzasadnić postawioną za pośrednictwem siebie tezę. W tym przypadku, iż korporacja chce budować gazoport konkurencyjny do inwestycji realizowanej w Świnoujściu. twierdzenie ta jest wedle PGNiG nieprawdziwa.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.