Toyota rozpoczęła serwisowanie aut z wadliwymi pedałami gazu


Toyota motocykl Poland od wtorku zawiadamia właścicieli samochodów z wadliwymi pedałami gazu o konieczności wizyty w serwisach Toyoty - poinformowała PAP TMPL. W Polsce przeszkoda ten dotyczy ok. 73,5 tys. aut.

\\\"\\\" Jednoręcy bandyci, spore pieniądze, sporny lobbing i nazwiska szefa klubu PO i kilku ministrów przewijają się w największej aferze od czasów objęcia rządów przez ekipę Donalda Tuska. Bomba wybuchła pod basta września, a sprawa jest - używając policyjnego języka - rozwojowa.

\\\\\\\"\\\\\\\"

czytaj dalej

Na początku grudnia odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy PZU w sprawie debiutu na warszawskiej giełdzie - zapowiedział naczelny PZU Andrzej KlesykJak poinformowała „Gazeta Prawna”, PGNiG wraz z partnerem zewnętrznym chce postawić w okolicach Goleniowa obok szczecina dziewiczy komercyjny wydawnictwo gazu. Minister finansów liczył, że rząd dostanie od prezydenta promesę niewetowania ustaw z pakietu, który ma naprawić polskie pieniądze publiczne. Promesy nie dostał. Polsko-słowacko-czeskie konsorcjum firm Polimex-Mostostal S.A., Doprastav AS oraz Metrostav AS zostało wybrane w przetargu na wykonawcę 23-kilometrowego odcinka autostrady A4 pomiędzy Szarowem a Brzeskiem w Małopolsce.

prawo podatkowe dotyczące amortyzacji dają firmom alternatywa dokonania na początku roku zmiany wysokości stosowanych stawek amortyzacyjnych. należałoby skorzystać z tych możliwości, ponieważ z przyczyny przyjęciu najkorzystniejszych rozwiązań można skłonić na wysokość odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów.

Tajwański koncern Foxconn, jaki jest producentem iPhone\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'ów, postanowił zatrudnić 2 tys. psychiatrów i psychologów, by odwrócić falę samobójstw w chińskich zakładach firmy - poinformował w pierwszy dzień tygodnia kronika South China Morning Post. Sprzedające energię elektryczną spółki grupy Tauron: Enion swada z Krakowa i EnergiaPro Gigawat z Wrocławia zaoferowały małym i średnim firmom obniżkę cen prądu o 10 proc. Chętni na skorzystanie z tej oferty mogą zgłaszać się do końca kwietnia.

Cena sprzedaży akcji Tauronu dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych została ustalona na 0,57 zł, a po uwzględnieniu scalenia akcji cena sprzedaży wynosi 5,13 zł - poinformował Tauron w komunikacie. Inflacja w strefie euro wyniosła w listopadzie 2009 r., w ujęciu rdr, 0,6 proc. - podał w poniedziałek Eurostat, sekretariat statystyczne Unii Europejskiej w komunikacie, we wstępnych wyliczeniach. konstrukcja niemieckiego odcinka Gazociągu Północnego rozpoczęła się w czwartek w Lubminie wzdłuż Greifswaldu - poinformowało kombinat Nord Stream. Na razie ruszyły prace konstrukcyjne na lądzie.Szykujmy się na więcej powodzi, susze i upały. Stary Kontynent Środkowa i państwa Azji zaczynają odczuć pierwsze konsekwencje negatywnych zmian klimatycznych - ostrzega Bank na skalę światową w swoim najnowszym raporcie. "The Government of Poland will give support to all exporting companies to the Chinese market. At the same time we would like to invite entrepreneurs to use our financial support instruments, exhibitions and promotional tours necessary for winning over the Chinese market" - said the członek rządu of Economy, Mr Piotr Woźniak during a ceremonial signing of agreements between Polish and Chinese companies on 25 May 2007 on the premises of the Ministry of Economy. Miałoby to być ekspiacja za udziały, jakich Vivendi zostało pozbawione w Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatorze sieci Era

GUS: Ceny produkcji przemysłu wzrosły w V o 1,5% r/r, więcej niż oczekiwano


Długi lub krótki, w łupinach lub bez, biały, brązowy, złocisty, jaśminowy; na słodko, słono, ostro… Zastosowań ryżu, podobnie jak jego gatunków nie rozwiązanie policzyć. Jedno jest pewne, ryż jest najbardziej uniwersalnym i rozpowszechnionym zbożem, stosowanym we wszystkich kuchniach na całym świecie.

Jak przestawić środek transportu z zagranicy?


Nie jest to trudne. pożądane byłoby aczkolwiek wiedzieć, jak dopuścić się to pewnie i zgodnie z prawem. Niestety, popyt do tego cierpliwości, bo po powrocie do kraju czeka ...

PEP podtrzymał prognozę wzrostu zysku do 56 mln zł w 2010 r.


towarzystwo Polish Energy Partners podtrzymała prognozę zintensyfikowanie skonsolidowanego zysku netto bez niezrealizowanych różnic kursowych do 56,0 mln zł w 2010 roku, po wypracowaniu 11,2 mln zł w I kwartale 2010 roku, podała korporacja w czwartek.

ewidencja BUX na zamknięciu spadł o 0,65 proc.


Rury o dużej średnicy (large diameter pipes) - Rosja - wszczęcie postępowania przeglądowego ceł ochronnych zanim nadmiernym importem m.inn. z UE


4 września 2009 r. Rosja wszczęła przegląd ceł ochronnych przedtem nadmiernym importem rur o dużej średnicy, min. 508 mm, pochodzących m.inn. z UE.

Od 15 maja telefonujemy bez "0"


Sprawdź swoją książkę telefoniczną Od 15 maja - telefonując z telefonu stacjonarnego na humoreska miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie poprzedzamy go już cyfrą „0". ...

Nord Stream dostanie kredyt


Nord Stream chce otrzymać debet w wysokości 3,9 mld euro na sfinasowanie budowy Gazociągu Północnego informuje „Rzeczpospolita”.

W kopalni "Chwałowice" oddano stację wentylatorów za 15 mln zł


Wybudowaną kosztem ok. 14,6 mln zł nową stację wentylatorów oddano we wtorek do użytku w należącej do Kompanii Węglowej (KW) kopalni "Chwałowice" w Rybniku. Inwestycja m.in. poprawi tam bezpieczeństwo pracy i umożliwi udostępnienie nowych zasobów węgla.

Od jutra działania "BUS" na polskich drogach


Od 18 stycznia trwają zimowe wolne dla uczniów i na drogach jest bez liku autobusów, przewożących kolejne grupy młodzieży.  policja w związku z tym prowadzi kontrole stanu ...

Konkurencyjny gazoport


Polskie kopalnictwo Naftowe i Gazownictwo chce zbudować konkurencyjny dla Świnoujścia gazoport w Zatoce Puckiej - informuje "Gazeta Wyborcza".

SLD: oczekujemy od premiera dymisji ministra skarbu


Z apelem do premiera Donalda Tuska o zdymisjonowanie ministra skarbu Aleksandra Grada zwrócił się w środę przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski. Dodał, że klub Lewicy będzie wnioskował, aby tematem informacji bieżącej najbliższego posiedzenia Sejmu była sytuacja polskich stoczni.

Na zamknięciu WIG stracił 0.872%


Po trzech wzrostowych miesiącach, w październiku rejestr cen transakcyjnych mieszkań w 18 miastach polski spadł o 0,5 proc. Transakcji było jednak więcej.

logistyka a bezpieczeństwo


kołowrót Naukowe Studentów Logistyki Akademii Obrony Narodowej pragnie przywołać miłośników i sympatyków logistyki 8 - 9 kwietnia 2010 roku na Ogólnopolską Konferencję Studentów Logistyki "Logistyka a ...

MinFin zaoferuje obligacje za 4.0-8,0 mld zł na 2 przetargach w styczniu


61 proc. Polaków jest zaniepokojonych stanem środowiska na świecie - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu środek Badania Opinii Społecznej \"Polacy o stanie środowiska i zmianach klimatu\".

PKN Orlen oczekuje dalszej poprawy sytuacji makro w II kw. 2010 r.


Według opublikowanego w czwartek projektu rozporządzenia resortu finansów od maja 2011 r. kasy fiskalne będą obowiązkowe u lekarzy i prawników

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.