77 mln zł kosztować będzie struktura Parku Naukowo- Technologicznego w Olsztynie


77 mln złotych smakować będzie konstrukcja Parku Naukowo-Technologicznego w Olsztynie. Unijne dotacja inwestycji z Programu Operacyjnego rozszerzenie polski Wschodniej wyniesie 55 mln zł. 22 mln zł to wkład własny gminy.

Grzegorz Hajdarowicz, producent filmowy i biznesmen z Krakowa, kupuje tygodnik Przekrój. Czy po latach pismo wróci pod Wawel? Przesyłanie SMS-em punktów nawigacji, uproszczone wyszukiwanie interesujących obiektów a podstawa przydatnych informacji, to nic bardziej błędnego niektóre cechy Nawigacji Orange - interaktywnej nawigacji GPS w telefonie komórkowym. górny VIP ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie nim sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.Bez dokończenia prywatyzacji, ograniczenia wydatków socjalnych i zachęcania Polaków do dłuższej pracy nie wzbijemy się po kryzysie - ostrzega prof. Leszek Balcerowicz pracodawca nie będzie przesłuchiwał pracownika zanim wypełnianiem zeznania podatkowego - mówi w "Gazecie Prawnej" podsekretarz finansów Andrzej Parafianowicz. E. ON uruchomił kolejną farmę wiatrową w Portugalii. ferma zlokalizowana na południu kraju ma moc zainstalowaną 50 MW.

Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje program budowy mieszkań na wynajem, które lokatorzy będą mogli wykupić w ciągu dziesięciu lat. tymczasem taki program już działa od mniej więcej roku w... Łodzi

Na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zawisł ogromny baner (33m x 36,4m) – to znak, że już po raz osiemnasty Wielka kapela Świątecznej Pomocy ... wedle informacji uzyskanych przez „Rzeczpospolitą” Elektrownia Kozienice podpisze w przyszłym tygodniu piętnastoletni kontrakt na odstawy węgla z Bogdanki.

Air France przewiduje, że w środę odbędzie się 100 proc. rejsów dalekiego zasięgu i ok. 75 proc. lotów europejskich wynikających z rozkładu linii. Loty z Warszawy do Paryża, abstrahując od jednego, są odwołane. KLM wznawia loty dalekiego zasięgu, wszelako mogą być one opóźnione. W ciągu najbliższych czterech lat PGNiG chce dostać licencje na poszukiwanie ropy i gazu w Tunezji, Maroku, Kenii i Mongolii. Jeszcze w tym roku własny lotny monopolista wystartuje w konkursie na koncesję w Algierii - dowiedział się "Dziennik periodyk Prawna". Za w przybliżeniu 200 milionów zł w systemie „pod klucz” Rafako wybuduje dla PKN Orlen najnowocześniejszy kocioł parowy. 8 marca 2010 r. w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku uroczyście wmurowano akt erekcyjny pod tą inwestycję, która rozpoczyna orlenowski program ekologiczno-energetyczny.dział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dalszy rok z rzędu organizuje wykłady otwarte, których mogą pójść za radą chętni z całego ... Zmiany Prawa energetycznego, które będą obligować firmy energetyczne do sprzedaży energii elektrycznej przez giełdy i platformy handlowe, mogą dodatkowo sprawić, że Towarowej Giełdzie Energii przybędzie epuzer – pisze „Puls Biznesu”. dyrektor Zespołu Doradców Strategicznych premiera Michał Boni uważa, że pomysł podwyższenia składki rentowej dla najbogatszych jest do rozważenia.

Toyota rozpoczęła serwisowanie aut z wadliwymi pedałami gazu


Toyota motor Poland od wtorku zawiadamia właścicieli samochodów z wadliwymi pedałami gazu o konieczności wizyty w serwisach Toyoty - poinformowała PAP TMPL. W Polsce rafa ten dotyczy ok. 73,5 tys. aut.

PO: KNF ma dozorować SKOK-i


Nadzór nad spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi (SKOK) obejmie komitet Nadzoru Finansowego - przewiduje schemat nowej ustawy o SKOK-ach, którym we wtorek zajmowała się sejmowa komisja finansów publicznych.

MF: co drugie skontrolowane deklaracja o oleju opałowym sfałszowane


Co drugie z 31 tysięcy skontrolowanych w ubiegłym roku przez inspektorów skarbowych oświadczeń dotyczących przeznaczenia oleju na cele opałowe było fałszywe - poinformowało we wtorek resort Finansów.

Czeczeńscy rebelianci przyznają się do zamachu na zaporę


Czeczeńscy rebelianci przyznali się do przeprowadzenia zamachu na zaporę w Rosji - poinformowali w piątek rebelianci na swojej stronie internetowej.

Rz: Wielkie emisje akcji pomogą giełdzie


"Rzeczpospolita" pisze, że ten rok będzie krytyczny dla warszawskiej giełdy papierów wartościowych. Z wyliczeń prasa wynika, że w najbliższych miesiącach na GPW sprzedawane będą walory dziewięciu spółek warte w sumie 11 miliardów złotych

Powiat rzeszowski: kolejne protesty mieszkańców przeciwko budowie wiatraków na terenie Woli Rafałowskiej i Malawy


Jak podaje portal www.nowiny24.pl w dniu wczorajszym od południa kilkadziesiąt osób protestowało pod rzeszowskim urzędem wojewódzkim żądając wstrzymania budowy wiatraków na terenie Woli Rafałowskiej i Malawy.

Bronię dopłat powszechnych


Nie powinno się pochopnie niszczyć tego, co działa, nikomu nie przynosząc szkody, a wielu pomagając żyć i gospodarować

sejm przyjął zmiany w prawie energetycznym


Przedsiębiorstwa wchodzące w ekipa grup energetycznych, które są uprawnione do pomocy publicznej w związku z przedterminowym rozwiązaniem kontraktów długoterminowych (KDT), będą zobowiązane do sprzedaży 100 proc. wytworzonej energii przez giełdę towarową, na internetowej platformie handlowej lub w drodze otwartego przetargu - zdecydował w środę Sejm, zmieniając rozporządzenie energetyczne.

NBP zgodzi się na przedłużenie linii kredytowej z MFW, ale...


- jeśli poziom wystąpi do NBP w sprawie przedłużenia elastycznej linii kredytowej (FCL), to bank przychyli się do tej prośby - zapowiedział w środę na konferencji prasowej wiceprezes banku centralnego Witold Koziński. wieczorem członek rządu finansów do NBP wystąpił.

Kolporter podzielił się na trzy spółki


Amerykańscy dyplomaci postarają się wkładać brzeg trwającym od dwu miesięcy napięciom pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem, wprawdzie chiński MSZ powtórzył we wtorek, że Chiny nie chcą dodać odwagi sankcji z przeciwnej strony Iranowi natomiast przypomniał o niedawnych tarciach pomiędzy USA i Chinami.

debet reklamowany jak jogurt. Polacy dają się zwieść


Atrakcyjna miano kredytu czy lokaty przypadkiem przynieść bankom więcej korzyści niż twarde parametry finansowe, bo ponad połowa Polaków korzystających z usług finansowych nie czyta umów i regulaminów.

NBP: brak na rachunku obrotów bież. 1.272 mln euro w XI, oczekiwano 1.726 mln euro


Brytyjski rząd zamierza rozdawać darmowe laptopy uczniom z ubogich rodzin w całej Anglii.

MFW na razie nie da Ukrainie czwartej transzy kredytu


Wznowimy współpracę z Kijowem, gdy zapanuje tam dyplomatyczny consensus - powiedział dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominik Strauss-Kahn. Fundusz jest zirytowany brakiem reform i populizmem ukraińskich polityków.

"PB": Inspekcja pracy rusza z ofensywą


Z dokumentu, do którego dotarł "Puls Biznesu", wynika, że kontroli przeprowadzanych przez Państwową Inspekcję Pracy ma być w 2010 r. więcej niż w latach poprzednich.

Kupowali akcje PGE na kredyt, czy uda im się zarobić?


Inwestorzy indywidualni wyłożyli aż 25,6 mld zł na akcje Polskiej Grupy Energetycznej, po największej części z przyczyny gigantycznym kredytom. Czy na przestrzeni debiutu giełdowego wyjdą na swoje?

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.