wstrząs w pobliżu granic z Rosją i Chinami


Amerykańskie służby geologiczne poinformowały w czwartek w nocy, że u wybrzeży Korei nordowy odnotowano wstrząs sejsmiczny o sile 6,7 st. Nie ma wiadomości o ofiarach lub stratach.

Rewolucję w segregacji śmieci, przekraczający ogród etniczny w Białowieży, ani grosza z publicznych pieniędzy na tamę w Nieszawie tudzież absencja zgody na betonowanie górskich rzek zapowiada m.in. w wywiadzie dla "Metra" minister środowiska Andrzej Kraszewski. Około 2 tys. pracowników Grupy Energa protestuje przed centralą firmy w Gdańsku. Załoga domaga się 10-procentowej podwyżki płac tudzież respektowania jej udziału w procesie restrukturyzacji spółki. Pamięć o Auschwitz jest potrzebna po to, by zbrodnie tam dokonane nie miały więcej miejsca - powiedział wprezydent Lech Kaczyński w toku uroczystości 65. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.Czteroosobowa ekipa filmowców pracująca dla UEFA przebywa w Trójmieście. Efektem jej prac będą filmy wykorzystywane przy okazji EURO 2012. Do 15 lat więzienia grozi trzem młodym mężczyznom za bestialski szlag zbójecki na 83-latka, któremu obcięli siekierą część stopy, domagając się wydania pieniędzy - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze. Rok Chopinowski, dinozaury, 600-lecie bitwy pod Grunwaldem i parada równości, to polskie hity na międzynarodowych targach turystycznych ITB w Berlinie - donosi Deutsche Welle.

Formuła 1 w Belgii stanęła na głowie! Kwalifikacje do niedzielnego wyścigu na torze Spa Francorchamps wygrał Giancarlo Fisichella, dając pierwsze danie w historii P1 dla zespołu Force India. perfekcyjnie wypadło BMW Sauber - Heidfeld ruszy z 3. miejsca, a Kubica z piątego.

W Sejmie prace PO nad znowelizowaniem ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej ruszyły z kopyta. system się spieszy, bo chce, aby nowy naczelny IPN - kadencja Janusza Kurtyki upływa w tym roku - był wybierany już wedle nowych zasad. prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył w piątek, że potrzebna jest "akcja państwa" w celu m.in. zażegnania niebezpieczeństw wynikających z powodzi i usunięcia szkód nią spowodowanych. Jak mówił, docierają do niego sygnały o "niewydolności państwa" w tej kwestii.

Czy dojdzie do połączenia Naszej-Klasy i Gadu-Gadu? Rosyjska firma DST, która ma powyżej 75 proc. udziałów w internetowym serwisie Nasza-Klasa.pl, rozmawia z południowoafrykańskim holdingiem Naspers, kontrolującym komunikator Gadu-Gadu, o połączeniu polskich aktywów - podał rosyjski "Kommiersant". W poniedziałek wieczór w katowickim Spodku zagra pionier muzyki elektronicznej i sława spektakularnych widowisk Jean-Michel Jarre. przedtem spotkał się z nim żurnalista TVN24, Wojciech Bojanowski. - Dla mnie Polska to bez porównania kraj, bo gdy zacząłem grać, to pierwsze listy z gratulacjami otrzymywałem z własny - powiedział artysta. Po kilku tygodniach względnie wysokich strat wśród żołnierzy Brytyjczycy są asertywność przeciwni obecności ich wojsk w Afganistanie.- Do końca roku policjanci powinni utrzymywać się wszystkie zaległe świadczenia - powiedział dziennikarzom w Szczecinie Komendant czołowy Policji Andrzej Matejuk. 1 grudnia NSZZ Policjantów zamierza uzyskać pikietę poprzednio kancelarią premiera, domagając się wypłaty zaległości. Całkowitej legalizacji marihuany, w tym ekologicznych upraw konopii indyjskich, domaga się w swoim programie wyborczym holenderska Zielona Lewica (GroenLinks - GL). Belweder i MSZ otwierają podwoje poprzednio zwiedzającymi. Z okazji rocznicy Święta Niepodległości będzie wolno zobaczyć m.in. kochany izba Józefa Piłsudskiego czy odgadnąć szczegóły protokołu dyplomatycznego.

nagana wobec byłego szefa ABW ws. śmierci Barbary Blidy


wyrzut nadużycia władzy, inaczej przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego postawiła w łódzka prokuratura byłemu szefowi ABW Witoldowi Marczukowi w śledztwie dotyczącym okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy - poinformował ambasador prokuratury Krzysztof Kopania. Grozi za to kara do trzech lat więzienia.

Będzie europejski rozporządzenie aresztowania Michnika


"Nasz Dziennik": Już za parę tygodni do sądu trafi nauka umoralniająca IPN o przeznaczenie europejskiego nakazu aresztowania wobec byłego stalinowskiego sędziego Stefana Michnika - dowiedział się dziennik.

"Wuwuzele to fenomen" i nie znikną z RPA


Hałaśliwe dźwięki wydawane przez trąbki o wdzięcznej nazwie wuwuzele nie znikną ze stadionów RPA. O możliwym zakazie ich używania proszek relacjonować zwierzchnik komitetu organizacyjnego turnieju Danny Jordaan. Słowa działacza wywołały popłoch u gospodarzy, obawiających się o zlikwidowanie głównego symbolu mistrzostw. mieszać się musiał orędownik Jordaana, tłumacząc, że zarządca został źle zrozumiany.

Włamanie do domu posłanki PiS


Włamanie do domu posłanki Prawa i Sprawiedliwości Jadwigi Wiśniewskiej. Do włamania w podczęstochowskiej miejscowości Koziegłowy doszło w piątek wieczorem, choć wedle posłanki dom został wyłącznie przeszukany i najprawdopodobniej nic nie zginęło.

Zatrzymano pięć osób, w tym prezesa ZUS


ABW zatrzymała dzisiaj pod zarzutem korupcji prezesa ZUS Sylwestra R. i cztery inne osoby z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Katarzyna Szeska.

Skradzione karty A. Przewoźnika. Będzie konkluzja polskiej prokuratury


- Będzie dalszy wniosek o pomoc prawną dotyczący informacji, czy w sprawie kradzieży kart kredytowych należących do Andrzeja Przewoźnika jest prowadzone dzięki Rosjan postępowanie karne - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska.

rosyjski agent zostaje w polskim areszcie


przynajmniej do 4 czerwca zostanie w areszcie Tadeusz J., mieszkaniec Rosji, którego w 2009 roku ABW zatrzymała pod zarzutem szpiegostwa dla wojskowego wywiadu Rosji. Sąd zdecydował o tym we wtorek, oddalając tym samym skarga obrony mężczyzny. Uznał, że ciupa trzeba prolongować pośrodku innymi ze względu na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanego czynu.

Czytelnicy oddają "Kod Leonarda da Vinci"


Jeden z najlepiej sprzedających się na całym świecie pisarzy Dan Brown, jest zarazem twórcą, którego książki na ogół oddawane są do sklepów charytatywnych, ustępując lecz wciąż jednemu z autorów kryminałów - podało BBC, powołując się na organizację humanitarną Oxfam.

Lot Dreamlinera skrócony. Przeszkodził deszcz


Boeing 787 Dreamliner zakończył swój dziewiczy eksperymentalny lot. urządzenie mechaniczne pewnie wylądowała na lotnisku w pobliżu Seattle. Lot proszek utrzymywać się 4-5 godzin, ale został skrócony do trzech ze względu na padający deszcz.

Sąd: publiczna wypowiedź lustracyjne Komorowskiego prawdziwe


Bronisław Maria Komorowski złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, że nie pył związków ze służbami PRL - stwierdził warszawski sąd. Oznacza to, że nie ma przeszkód prawnych, by był on kandydatem na prezydenta.

Rooney co i raz coś skręci


niepowodzenie nie opuszcza Wayne'a Rooneya. Napastnik Manchesteru United doznał cudownego ozdrowienia na rewanżowy spotkanie z Bayernem, ale w toku tego spotkania odnowił mu się traumatyzm kostki. W weekend nie zagra z Blackburn, a nie wiadomo, czy zdąży na derby Manchesteru.

Rumunia odtajnia materiały o rewolucji 1989 roku


szczebel Rumunii zadecydował we wtorek o odtajnieniu ostatnich materiałów śledztwa dotyczącego rewolucji z 1989 roku - oznajmił szef rządu Emil Boc.

25 lat więzienia za mokra robota przedstawicielki Providenta


Na 25 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Łomży (podlaskie) 39-letniego mężczyznę, który w grudniu ubiegłego roku zamordował w Zambrowie przedstawicielkę Providenta, firmy udzielającej pożyczek gotówkowych. Wyrok nie jest prawomocny. Prokurator chciał dożywocia - poinformowano w łomżyńskim sądzie.

sioło kluczem do sukcesu Kaczyńskiego?


społeczeństwo wsi w I turze wyborów prezydenckich stanowili nieomal połowę elektoratu Jarosława Kaczyńskiego - wynika z sondażu SMG/KRC dla TVN24 i TVN. Biorąc pod uwagę słabą frekwencję na terenach wiejskich, wydaje się, że kluczem do zwycięstwa kandydata PiS może być skłonienie mieszkańców wsi do udziału w II turze.

Massa i Alonso: trudne początki


Felipe Massa i Fernando Alonso coraz nie zaczęli wspólnie pracować, a już pojawiły się pomiędzy nimi niesnaski. I to z winy Brazylijczyka. Massa, kto w 2010 roku będzie jeździł z Hiszpanem w jednym zespole, powiedział, że Alonso musiał wiedzieć o planowanym wypadku Nelsona Piqueta w toku ubiegłorocznego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Singapuru. w tej chwili jednak za swe słowa przeprasza...

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.