Ponad 30 łosi - konsekwencja liczenia tych zwierząt nad Biebrzą


ponad 30 łosi naliczono na kilkuset hektarach terenu w Biebrzańskim Parku Narodowym oraz w sąsiadujących z nim nadleśnictwach Knyszyn i Rajgród (Podlaskie) na przestrzeni zakończonej w piątek akcji liczenia tych zwierząt - poinformował instruktor badania prof. Mirosław Ratkiewicz z Insytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.

bałwan kulminacyjna przechodzi z wykorzystaniem obrębek Dolny. przypadek w powiecie wołowskim, zwłaszcza w Brzegu Dolnym, jest trudna - woda w Odrze płynie równo z koroną wałów. Są one na bieżąco monitorowane i umacnianie. "Czas na oszczędzanie energii" - tym hasłem ministerium gospodarki chce iluminować gminy w całym kraju. Kupiło już nawet 54 tys. energooszczędnych świetlówek, które chce im rozdać. Czasu na oszczędzanie jest lecz niewiele, a gminy do działania się nie palą. Może dlatego, że nie wiedzą kto zapłaci za wyjazd urzędnika, kto pojedzie odebrać świetlówkę? Kuba Wojewódzki wybił szybę w cudzym samochodzie nieumyślnie, zatem został uniewinniony - uznał stołeczny sąd. Gwiazda TVN tłumaczyła, że właściciel auta pokazał mu środkowy palec, a kieliszek poszło podczas wyjaśniania incydentu.Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapewnił w oświadczeniu przekazanym dziennikarzom, że w przewidzianym konstytucją terminie ogłosi datę wyborów prezydenckich. Milicjanci, którzy przybyli na miejsce katastrofy prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem, słyszeli strzały - donosi Radio ZET. Dziennikarze twierdzą, że informacje o tym pojawiają się w kopiach protokołów przesłuchań świadków przekazanych polskim prokuratorom. Sąd Okręgowy w Poznaniu nie być może sprzedać opinii do wniosku o ułaskawienie Jakuba T. - mężczyzny skazanego na dożywocie za zgwałcenie i pobicie mieszkanki brytyjskiego Exeter. Powodem odroczenia posiedzenia do 31 marca jest konflikt między oskarżycielem a obroną skazanego.

Ma 13 lat i kocha piłkę nożną. Mimo kalectwa - w szkolnej drużynie pies z kulawą nogą mu nie ustępuje. W realizacji pasji przeszkodził ostatnio fakt, że synek wyrósł z protezy nogi. Nowa kosztuje 25 tys. zł i wiele by czasu upłynęło zanim rodzicom Mateusza i jego przyjaciołom udałoby się nazbierać tę kwotę. Niespodziewanie lecz pomógł nieznany sponsor.

Jestem weteranem komisji śledczych. To już czwarta, przed którą staję - powiedział sejmowym śledczym od hazardu były premier Leszek Miller. działacz polityczny SLD odpowiadał na pytania o własny część w imprezie w stołecznej restauracji "Honoratka" i znajomość z działającym w branży hazardowej Hiszpanem Antonio Grau Manchonem zwanym "Tony". Prezydencki członek rządu Paweł Wypych powiedział, że werdykt w sprawie udziału Lecha Kaczyńskiego w moskiewskich obchodach 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami zapadnie najprawdopodobniej po świętach wielkanocnych.

W Toruniu trwają przygotowania do ponownego pogrzebu Mikołaja Kopernika. 19 lutego odnalezione świeżo szczątki astronoma przyjadą do jego rodzinnego miasta. Z tej okazji m.in. zostanie uruchomiony portal akademicki jego imienia. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, wykonując obowiązki prezydenta, zatwierdził umowę o tzw. małym ruchu granicznym z Białorusią. Stosowne dokumenty podpisał na przejściu granicznym z Białorusią w Kuźnicy (Podlaskie). Polskie armia w Afganistanie, choć będzie liczniejsze, nie ma co szacować na dodatkowe śmigłowce - informuje "Gazeta Wyborcza".sprawa Krzysztofa Olewnika nie trafiła na zdecydowanego prokuratora. A angaż śledczych od początku nie była najlepsza - powiedział były prokurator apelacyjny w Warszawie Zygmunt forsa nim komisją śledczą badającą sytuacja porwania i zamordowania syna płockiego biznesmena. Wiedzieli, gdzie jest Polański, co je, gdzie jeździ na nartach. policja dawała mu mandaty. Pomimo tego przy użyciu nieco lat Szwajcarzy nie aresztowali reżysera. Ten sam urząd, jaki zawiadomił Amerykanów o wizycie Polańskiego w Szwajcarii i zamknął go do więzienia, już wydał mu oficjalne przyzwolenie na zakup domu. wysłannik Cezary Atamańczuk osądzony na 2 lata więzienia, ale z zawieszeniem na 4 lata. Prokuratura oskarżała startującego z list PO parlamentarzystę o posiadanie narkotyków, dyrygowanie samochodu pod ich wpływem oraz złożenie policjantowi korupcyjnej propozycji. rozstrzygnięcie jest ostrzejszy, niż chcieli śledczy.

Sejm zdecyduje o pomocy dla powodzian


pomocnik dla przedsiębiorców i pracowników z zalanych przez zalew terenów, ułatwienia w odbudowie miejsc pracy, pomocnik dla rolników z gospodarstw, które znalazły się pod wodą - to niektóre z rozwiązań z projektu ustawy o przeciwdziałaniu skutkom powodzi. W środę trafi pod obrady Sejmu

dwoje akcje ratunkowe na Bałtyku


para akcje ratownicze, w tym samym czasie przeprowadziła dzisiaj na Bałtyku załoga śmigłowca Marynarki Wojennej Mi-14 PS. Ratownicy Marynarki Wojennej podjęli dwoje osoby z dwóch jednostek, które znajdowały się nad 30 mil morskich od brzegu. Obie osoby zostały przetransportowane na ląd i przekazane służbom medycznym.

Już po angielskim, a strona CKE nie działa


Za maturzystami kolejny egzamin, tym razem z angielskiego. jednak stronica internetowa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej później nie działa.

Napadli na taksówkarza i zabrali mu mechaniczny koń


- Nie spodziewałem się czegoś takiego, bo miałem wiara do ludzi - mówi TVN24 Stanisław Ławniczak, napadnięty przez dwóch agresywnych nastolatków taksówkarz z Ostrowa Wielkopolskiego. Młodociani przestępcy pierw zabrali taksówkarzowi samochód, a potem staranowali policyjny radiowóz.

"Na ataki Rosji powinniśmy reagować adekwatnie"


Według prezesa IPN Janusza Kurtyki, multum argumentów płynących z Rosji, a dotyczących roli Polski w II wojnie światowej, jest "ewidentnie fałszywych, bądź nie do końca udokumentowanych". Jego zdaniem, jeżeli w dyskusję włączą się władze naszego wschodniego sąsiada, Lechistan powinna oficjalnie odpowiedzieć i to "w sposób należycie mocny".

Ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich


Bronisław Komorowski otrzymał 41,54 proc. ważnych głosów. niemniej jednak Jarosław Kaczyński 36,46 proc. - podała w pierwszy dzień tygodnia wieczorem Państwowa komitet Wyborcza. Wyniki są ostateczne.

Zawalił się namiot cyrkowy z widzami w środku


w trakcie spektaklu zawalił się namiot cyrkowy w miejscowości Działoszyn w województwie łódzkim - donosi TVN24.

Milionerzy na domenach


"Dziennik czasopismo Prawna": Kilka tysięcy Polaków poluje na lukratywne domeny z nadzieją, że uda się je odsprzedać z dużym zyskiem. Dwa najdroższe adresy internetowe kosztowały nowego właściciela 7,5 mln zł - pisze gazeta.

Technologiczna deformacja w szkołach


"Rzeczpospolita": W szkołach zaczęła się technologiczna rewolucja. Już 5 tys. z nich zastąpiło tradycyjne tablice elektronicznymi. Nauczyciele zauważyli, że uczniowie lepiej zapamiętują materiał z lekcji, na której wykorzystano nowinki techniczne - pisze gazeta.

dziewiczy pomysł Kapicy na cenzurowanie internetu


"Dziennik Gazeta Prawna": wiceminister finansów Jacek Kapica chce regulacji prawnych, które pozwolą podległym mu służbom blokować witryny internetowe z grami hazardowymi lub ich reklamami - informuje gazeta.

"Uczciwość PiS skończyła się w pokoju Beger"


Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski skrytykował wizję państwa pod rządami PiS, jaką zaprezentował podczas swojego wystąpienia na kongresie tej partii w Poznaniu jej prezes, Jarosław Kaczyński. Zwrócił uwagę, na negatywne - jego zdaniem - fakty związane z wcześniejszymi rządami Prawa i Sprawiedliwości.

"Czy góra obiecał El Asirowi powiedzenie wadium?"


Antoni Macierewicz składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa dzięki ministra Jacka Cichockiego, sekretarza zespół ds. Służb Specjalnych. Ogłaszając to na konferencji prasowej, poseł PiS zadał tez dwa pytania do ministra skarbu, między innymi czy obiecał na piśmie zdanie wadium El Asirowi, katarskiemu pośrednikowi uczestniczącemu w procesie sprzedaży majątku stoczni gdyńskiej i szczecińskiej.

"Załoga kilkakrotnie zignorowała polecenia"


Załoga samolotu, którym leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, kilkakrotnie nie wykonała poleceń kontrolera lotów na lotnisku w Smoleńsku - powiedział zastępca szefa sztabu rosyjskich sił powietrznych generał Aleksandr Aloszyn.

Czy zima wygra z blamażem polskiej kadry?


Zima w październiku, czy może Julia Pitera, która przyznała, że całkiem nie ma bić się z korupcją? A przypadkiem jednak blamaż futbolowej reprezentacji w meczu ze Słowacją? Zagłosuj w ankiecie "Barometru" i sam zdecyduj co było wydarzeniem tygodnia.

Miliony dla krewnych polityków


Setki milionów złotych kosztują rocznie polskiego podatnika fikcyjne stanowiska pracy w urzędach i spółkach Skarbu Państwa dla krewnych i znajomych rządzących polityków.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.