Lwów wstrzymał budowę stadionu na Euro 2012


konstrukcja stadionu we Lwowie na piłkarskie mistrzostw Europy w 2012 roku apiać została wstrzymana. Jak powiedział w czwartek w trakcie sesji Lwowskiej Rady Miejskiej (LRM) prezydent miasta Andrij Sadowy, inspektorzy zauważyli odstępstwa od dokumentacji projektowej.

Psychiatrze armii amerykańskiej majorowi Nidalowi Malikowi Hasanowi, kto łysek temu dokonał masakry w bazie wojskowej Fort Hood w Teksasie, postawiono w środę 32 nowe zarzuty próby zabójstwa z premedytacją - powiadomiły siły zbrojne USA. generalny wykonawca Stadionu Narodowego w Warszawie zawarł umowy podwykonawcze dotyczące wykonania instalacji elektrycznych i sanitarnych na Stadionie. Łączna plus tych kontraktów wynosi 209 mln złotych - poinformowała spółka Narodowe centrum Sportu. Do 32 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych środowego trzęsienia ziemi u południowych wybrzeży indonezyjskiej wyspy Jawa. Jest wielu rannych. Około 5 tys. ludzi ewakuowano z obszaru dotkniętego trzęsieniem - informują władze.Po raz pierwszy od powyżej 10 lat wzrosła liczba amerykańskich nastolatków pijących alkohol i zażywających marihuanę, wynika dorocznego raportu organizacji do walki z uzależnieniami "Drug Free America". Ukraina jest strategicznym partnerem Polski, Europie potrzeba wielu takich partnerstw, jak to na linii Warszawa-Kijów - powiedział w poniedziałek prezydent Lech Kaczyński na wspólnej z prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenką konferencji prasowej. Gdy podczas koncertu w Bukareszcie Madonna wypowiedziała się przeciwko dyskryminacji Romów w Europie Środkowo-Wschodniej, tysiące fanów przyjęły jej bura gwizdami.

Dopiero za rok będzie wiadomo, z jakiego powodu francuski Airbus A330 spadł 1 czerwca nad Atlantykiem. Poszukiwania kolejnych szczątków maszyny i wyjaśniane przyczyn katastrofy będzie też niepomiernie kosztowne.

syn syna byłego komunistycznego przywódcy Jugosławii Josipa Broza-Tity, noszący takie samo jak człowiek starszy imię, został wybrany na przewodniczącego nowej serbskiej partii komunistycznej, którą utworzono w Nowym Sadzie - podało serbskie radio B92. Mieszkańcy najludniejszego kraju związkowego Niemiec, Nadrenii Północnej-Westfalii wybierają w niedzielę nowy parlament krajowy. Sondaże wskazują, że tamtejsza unia chadeków i liberałów może stracić większość, co osłabi rząd związkowy Angeli Merkel.

Jak dalece mogą być rozczarowani rodzice, gdy rząd nie spełni obietnic danych ich dzieciom? Mogą zapalić szkołę. Kardynał Walter Kasper z Watykanu powiedział, że to obecny papież w charakterze "pierwszy kardynał poczuł potrzebę nowych, bardziej surowych reguł postępowania" wobec księży-pedofilów. Ataki pod adresem Benedykta XVI uznał za niesprawiedliwe i nielojalne. Trójka arbitrów z Hiszpanii, z Manuelem Mejuto Gonzalezem w charakterze głównym, poprowadzi rozgrywka eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Lechistan - Irlandia Północna, kto w sobotę o godz. 20.30 odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.Zwycięstwo lewicy, dotkliwa porażka rządzącej centroprawicy i powrót do gry nacjonalistów Le Pena - tak komentują niedzielną pierwszą turę wyborów regionalnych francuskie media. Podkreślają także wysoką absencję wyborczą. Około sześciu milionów ludzi umrze w przyszłym roku na skutek palenia tytoniu - wynika z opublikowanego we wtorek w Dublinie raportu "Tobacco Atlas" Amerykańskiego Stowarzyszenia na przedmiot Badań nad Rakiem tudzież Światowej Fundacji ds. Walki z Chorobami Płuc (WLF). zbiorowisko Europy skrytykowała litewską kontrowersyjną ustawę o ochronie nieletnich, która zabrania propagowania homoseksualizmu w miejscach publicznych.

Glik: Być może przeceniliśmy Wisłę


- Być prawdopodobnie przeceniliśmy Wisłę. Druga połowa pokazała, że byliśmy w stanie nawiązać walkę, jak łagodny z równym - mówił po porażce z mistrzami polski 1:2 Kamil Glik, obrońca Piasta Gliwice

Buzek: UE i USA jak małżonkowie


- USA i Unię Europejską dzielą rozbieżności w niektórych sprawach, wymagające częstszych kontaktów i konsultacji - przyznał przewodniczący Parlamentu Europejskiego i sekretarz stanu USA. Hillary Clinton i Jerzy Buzek spotkali się w Waszyngtonie.

Silvio Berlusconi odwołał wyjazd do Moskwy


Premier Włoch Silvio Berlusconi oficjalnie potwierdził informacje, że odwołał swój wyjazd do Moskwy na niedzielne uroczystości z okazji 65.rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej. zwierzchnik rządu poinformował o tym w sobotę prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.

Bill Clinton opuścił szpital


Były prezydent USA Bill Clinton opuścił nowojorski szpital, dokąd wcześniej został poddany zabiegowi wszczepienia dwóch endoprotez (tzw. stentów) do jednego z naczyń wieńcowych.

Nasze biuro podróży od wielu lat organizuje dla szkół tanie wycieczki szkolne. Dzięki znajomości rynku wycieczek oraz dużemu doświadczeniu, nasze

tanie wycieczki szkolne

od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród szkół. Oferujemy wycieczki szkolne Warszawa w wariantach jednodniowych. Dzięki temu wycieczki przez nas organizowane to naprawdę tanie wycieczki szkolne, a Warszawa od lat należy do liderów, jeśli chodzi o cel wycieczek szkolnych.

Aga Radwańska zagra w deblu o półfinał Australian Open


Agnieszka Radwańska i Rosjanka Maria Kirilenko wyeliminowały 6:1, 6:2 hiszpański debel rozstawiony z numerem trzecim Nuria Llagostera-Vives i Maria-Jose Martinez-Sanchez w trzeciej rundzie, dzięki czemu awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open (z pulą nagród 22,14 mln dol. austral.).

Spore straty CDU w wyborach regionalnych


Chadecka blok CDU kanclerz helmut Angeli Merkel poniosła duże straty w niedzielnych wyborach do parlamentów krajowych w Kraju Saary i Turyngii. Prognozy telewizji ARD i ZDF wskazują, że może ona utracić władzę na myśl możliwych koalicji socjaldemokratycznej SPD i postkomunistycznej Lewicy.

"Kończy się Chronos na negocjacje z Iranem"


"Irański uran" nie przestaje być jednym z najważniejszych tematów światowej polityki. - faktyczność ma mało czasu na starania, by drogą dyplomacji rozwiązać kryzys sprzężony z irańskim programem nuklearnym - oświadczył w niedzielę Barack Obama po spotkaniu z Dmitrijem Miedwiediewem.

Berlin: setki osób zgromadziły się na mszy za ojczyznę


Setki osób uczestniczyły poprzednio południem w mszy za ojczyznę, odprawionej w intencji ofiar katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego w Bazylice św. Jana w pobliżu Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie.

Real Madryt pokonał drugoligowca z San Sebastian


W spotkaniu towarzyskim Real Madryt pokonał na wyjeździe drugoligowy Real Sociedad San Sebastian 2:0. Bramki dla "Królewskich" strzelali Karim Benzema a Wesley Sneijder.

Linie lotnicze naciskają na bezpośrednio przestrzeni


Linie lotnicze w obliczu olbrzymich strat finansowych związanych z odwołaniem wielu lotów w ostatnich dniach walczą o wprost przestrzeni powietrznej w Europie. Hiszpański sekretarz stanu ds. europejskich Diego Lopez Garrido przyznaje, że według ostatnich testów, chmura pyłu nie wpływa negatywnie na lot samolotów.

Adam Małysz i spółka wskoczą na podium?


W poniedziałkowy wieczór Adam Małysz po raz ostatni zaprezentuje się na skoczni w Vancouver. poczwórny medalista olimpijski co do jednego z kolegami z drużyny będzie się starał sprawić niespodziankę i nastąpić na podium zawodów.

rewolta ortodoksów przed fabryką


Kilkuset ultraortodoksyjnych żydów protestowało w sobotę zanim nową fabryką Intela w Jerozolimie, aby sprzeciwić się prowadzeniu tam prac w szabat. To drugi taki rewolta pod zakładami produkującymi podzespoły komputerowe.

Grecja: Ogromne pożary w okolicach Aten


Greccy strażacy trzeci dwadzieścia cztery godziny z coś koło tego walczą z pożarami lasów na północny wschód od Aten. żywioł rozprzestrzenia się, co doprowadziło do ewakuacji kilkunastu prawosławnych sióstr zakonnych, których klasztorowi zagrażał ogień - podały władze.

para potencjał Polańskiego


W minionym tygodniu federalny Sąd Karny w Bellizonie zadecydował, że Roman Polański musi pozostawać w areszcie. Co później czeka reżysera? - chyba że Polański odwoła się od decyzji sądu, nie będzie mógł złożyć kolejnego wniosku w tej sprawie do czasu rozstrzygnięcia apelacji - powiedział eksponent szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli.

Prezydent Chin za wolnością słowa


Prezydent Chin Hu Jintao zadeklarował na przestrzeni otwarcia w Pekinie Światowego Szczytu Mediów, że władze chińskie będą chronić prawa międzynarodowych środków masowego przekazu. Hu dodał, że czwarta władza mają obowiązek utrzymywania pokoju na świecie.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.