Wydawcy spotkali się z Jakubasem


W 2008 roku zwykły polski pracownik na wykonywanie obowiązków zawodowych poświęcił 86 proc. całkowitego czasu pracy. Pozostałe 14 proc. stanowiły m.in. zwolnienia lekarskie, urlopy. proporcja nieprzepracowanych godzin z każdym rokiem jest raz po raz większy, a pracodawcy ponoszą z tego tytułu coraz wyższe wydatki.

MSP poinformowało o sprzedaży na skroś Giełdę Papierów Wartościowych 16,05 proc. akcji Enei za 1,134 miliarda złotych. Była to drugą największą transakcją w formule „fully-marketed offer” w historii GPW i największą w ostatnich trzech latach - zwraca uwagę resort. Co czwarta osoba korzystająca z ulgi na dzieci prawdopodobnie w tym roku źle policzyć podatek, ostrzega "Dziennik czasopismo Prawna". Trzy olbrzymie kopuły stacji marsjańskiej ustawione na czterech hektarach czerwonej ziemi, czyli naukowo-turystyczna atrakcja, staną pod Chęcinami. To pomysł na zagospodarowanie centrum technologicznego w Podzamczu.Getin Noble Bank, dotąd kojarzący się po największej części z dobrą ofertą depozytów i kredytów, rusza w bój o klientów kont osobistych. W najbliższych tygodniach pula uruchomi nowy architektura dostępu do konta za pośrednictwem internet. Będzie to jedno z w najwyższym stopniu nowoczesnych rozwiązań na rynku - dowiaduje się periodyk

phoca_thumb_s_swpslogoCzy można przeczytać „Chłopów” w kilka godzin? albo naprędce i efektywnie nauczyć się na pamięć całą historię własny i angielskie słówka? Można, chyba że nic bardziej błędnego zastosuje się do tego odpowiednią metodę. SWPS zaprasza licealistów na bezpłatny przebieg szybkiego czytania z Dariuszem Konarzewskim, mistrzem nasz w szybkim czytaniu. Z  notatnika aspiranta metoda jazdy na skróty z lekceważeniem znaków drogowych, nie furt popłaca. Przekonali się o tym dwaj kierowcy samochodów ciężarowych w miejscowości Zbulitów ciasny (woj. ...

członek rządu finansów szuka pieniędzy, aby było z czego wypłacać zasiłki, alimenty i finansować składki ZUS za bezrobotnych - akcentuje "Rzeczpospolita".

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Co bynajmniej 81 osób zginęło w wyniku potężnych opadów deszczu, które nawiedziły brazylijski jakość Rio de Janeiro. To najgorsze ulewy w Rio w ostatnich 30 latach. Prezydent kraju Luiz Inacio Lula da Silva powiedział, że prosi Boga, by przestało padać. Centromost Stocznia Rzeczna w Płocku uzyskał w 2009 r. pożytek netto na poziomie blisko 5 mln zł. W tym czasie spółka wybudowała siedem zbiornikowców i cztery kontenerowce dla odbiorców z Holandii zaś jeden turystyczny statek pasażerski dla Koszalina.

Trzy czołowe, europejskie kapitał hedgingowe, działające w City, od początku 2010 r. zarobiły kilkaset milionów funtów na spekulacji na rynku walutowym, obstawiając spadek kursu funta do innych walut - donosi sobotni "Financial Times". skupisko Ministrów przyjęła we wtorek schemat nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zmiany mają dać możliwość Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych uzyskiwanie nieoprocentowanej pożyczki z budżetu państwa i z Funduszu Rezerwy Demograficznej. - Do rozpoczęcia sprzedaży w Polsce aut luksusowej marki Rolls-Royce szykuje się jej właściciel, koncern BMW - informuje "Puls Biznesu".... Na swoim dzisiejszym posiedzeniu stopień przyjął przygotowane z wykorzystaniem ministerstwo Finansów założenia do zmiany ustawy o podatku dochodowym. Przewidziano w nich likwidację obowiązku wypełniania zeznań rocznych m.in. ... PKP po polsku wyśmienity efekt polskiej gospodarki w III kwartale br., to mówiąc żartobliwie, spełnienie się "proroczej" wizji zaprezentowanej w serialu o tym samym tytule, nieco lat ...

Łotewski Robin Hood wytyka bogaczom zarobki


Z łotewskiej skarbówki wyciekło 7,4 mln tajnych dokumentów zawierających m.in. zarobki najbogatszych Łotyszy. Teraz piękny haker Neo publikuje w internecie informacje wytykające wysokie zarobki pracowników sektora publicznego

Pesymistyczne prognozy dla USA: kolejny rozwój deficytu i długu państwa


Biuro Budżetowe Kongresu i biała barwa Dom ogłosiły we wtorek prognozy gospodarcze, według których deficyt budżetu państwa i dług zbiorowy wzrosną w najbliższych latach na skale niespotykaną od II wojny światowej.

pobory najlepiej zarabiającego szefa banku to 18,7 mln dol. rocznie


To nie szefowie Goldman Sachs ani AIG zarabiają najwięcej. spis najlepiej opłacanych menedżerów świata finansowego wypełniona jest nazwiskami, które w mediach pojawiają się nieczęsto - pisze The New York Times.

GPW liczy na ok. 5 debiutów spółek zagranicznych w 2010 r.




PKN Orlen ma kolejną umowę na dostawy ropy


PKN Orlen podpisał we wtorek umowę ze spółką Mercuria Energy Trading z siedzibą w Genewie (Szwajcaria) na dostawy w latach 2010-12 rurociągiem "Przyjaźń" do płockiej rafinerii 4,8 mln ton ropy naftowej typu REBCO rocznie.

Firmoteka - co się dzieje w TSL


pierwszy ekologiczny zieleniec biznesowy interes SwedeCenter, deweloper należący do grupy Inter IKEA, wybuduje dziewiczy w Polsce ekologiczny park biznesowy – Business Garden. skwer oprócz głównej funkcji ...

bank Światowy: w 2010 roku dekoniunktura uderzy w klasę średnią


Ponad 10 mln osób z Europy Środkowej i Azji Środkowej w przyszłym roku czeka bieda, a 25 mln znajdzie się na granicy ubóstwa. Drugą falę kryzysu najboleśniej odczuje szyk średnia regionu. Takie pesymistyczne dane opublikował w czwartek bank Światowy.

Millennium DM utrzymał dla ZA Puławy rekomendację 'redukuj', ewaluacja do 70,4 zł


Rosyjski targ walutowy przyjął bez nerwów informacje o zamachach terrorystycznych w Moskwie.

Almunia: W 2011 roku Estonia może przyjąć euro


- W 2011 roku jedynym możliwym kandydatem, który przypadkiem wpakować się do strefy euro, jest Estonia. decyzja w tej sprawie być może bessa w czerwcu - powiedział Joaquin Almunia, unijny komisarz ds. ekonomicznych i walutowych.

Naftogaz podniesie cenę za tranzyt gazu


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, ukraiński Naftogaz podniesie w przyszłym roku opłaty za przewóz gazu o 57-60 proc. od obecnej kwoty 1,7 dol./1000 m3.

Już brzmieć tupot chińskich butów


związek Europejska najpewniej nie obroni naszych producentów przed zalewem chińskich butów. Polska, która domagała się utrzymania ceł antydumpingowych, nie przekonała państw Wspólnoty

W. Pawlak z premierem Brandenburgii o wspólnych projektach transgranicznych i OZE


diagnoza współpracy bilateralnej, polityka energetyczna, wymiana doświadczeń w zakresie odnawialnych źródeł energii, to główne tematy spotkania wicepremiera ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka z premierem Brandenburgii Matthiasem Platzeckiem, które odbyło się 23 czerwca br. w MG.

"Parkiet": Megaemisja w 2010 r.


Bank tysiąclecie planuje na I kwartał 2010 r. dużą emisję akcji z prawem poboru - pisze "Parkiet".

MSP: Ruszył aukcja na alternatywa nowego operatora dla TS


Toshiba zapowiedziała inicjacja na giełda europejski w drugim kwartale tego roku nowego zewnętrznego dysku twardego STOR.E ART3. urządzenie będzie dostępne w czterech pojemnościach: 500GB, 640GB, 750GB natomiast 1TB.

Rynki energii elektrycznej i gazu nie obędą się bez regulacji


O ile konkursowy targ energii pozwala udoskonalać ceny w krótkim okresie, o tyle pojawią się zastrzeżenia do optymalizacji cen w dłuższych horyzontach czasowych – powiedział Marek Woszczyk, wiceprezes URE na przestrzeni konferencji Energetyczne Bezpieczeństwo nasz i Europy.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.