W maju decyzja w sprawie darmowych uprawnień do emisji CO2


W maju mają być znane zasady na jakich komitet Europejska będzie przyznawała darmowe pozwolenia na emisję CO2 dla nowobudowanych bloków energetycznych – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Departament Skarbu podał, że niedostatek budżetu USA w kwietniu pobił najlepszy wynik wszech czasów i wyniósł 82,7 mld dol. Royal Dutch Shell spodziewa się, że w 2010 roku predyspozycja makroekonomiczne pozostają trudne dla światowego rynku ropy naftowej i gazu, a w długim terminie ceny ropy będą poruszać się w przedziale 50-90 USD za baryłkę. Spółka zapowiada ograniczenie obecności w segmencie rafineryjnym i zamierza kontynuować redukcję kosztów - poinformował prezes Royal Dutchy Shell Peter Voser. Do końca wakacji w ktoś czwartek policjanci z Będzina (Śląskie), łapiący kierowców na lżejszych przewinieniach drogowych, będą im proponować w miejsce mandatu krótki instruktaż z udzielania pierwszej pomocy.Koncern energetyczny RWE chce kupić Eneę. - Już zaczął gromadzić na to pieniądze - twierdzi niemiecka gazety ekonomiczna. Zagadką pozostaje, dlaczego z rywalizacji o chęć Enei wycofał się szwedzki Vattenfall Budowę około 370 km sieci kanalizacyjnej oraz wykonanie 150 przepompowni ścieków przewiduje algorytm kanalizacji okolic leżącego w pobliżu Poznania Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Budowa sieci kanalizacji ma m.in. podwyższyć atrakcyjność turystyczną tego terenu. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w piśmie z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelację posła Jarosława Wałęsy w sprawie terminalu do odbioru gazu skroplonego w Świnoujściu.

wczoraj w Rzymie Fiat uzgodnił ze związkowcami wyznaczenie produkcji nowej wersji przebojowego auta Panda z polskich Tychów do Włoch. To być może nas raczyć się stratę tysięcy miejsc pracy.

25 listopada 2009 r. zostało opublikowane zawiadomienie KE o wszczęciu częściowego przeglądu okresowego ceł antydumpingowych nałożonych na przywóz do UE PSF pochodzącego z Korei. stary UKE przedstawił analizę cen usług dostępu do Internetu świadczonych z wykorzystaniem operatorów telefonii ruchomej. W analizie zostały omówione oferty PTK Centertel Sp. z o.o., PTC Sp. z o.o., Polkomtel S.A., P4 Sp. z o.o. oraz Aster Sp. z o.o. w okresie 19 -21 sierpnia 2009 roku.



"DGP": Polatamy oszczędnie po kraju


Już w lipcu samoloty będą latały między miastami w pewnej mierze tak tanio, jak autobusy. Ceny biletów mają się rozpoczynać od 70 zł - profetycki "Dziennik czasopismo Prawna"

bogactwo


...

nowy termin składania ofert na zakup Polfy gród nad Wisłą


Na prośbę inwestorów z tzw. krótkiej listy wierchuszka Polskiego Holdingu Farmaceutycznego przedłużył w pierwszy dzień tygodnia data składania ofert na zakup Polfy Warszawa. nowy prekluzja to 5 maja.

Pawlak przestrzega przed pochopnymi zmianami w KRUS


- Prezes PSL, wicepremier Waldemar Pawlak w liście wystosowanym do uczestników uroczystości dożynkowych przestrzegł przed pochopnymi zmianami w systemie rolniczych ubezpieczeń.

"Rz": hazard kontratakuje


Właściciele automatów do gier skarżą się prokuraturze na urzędników - ujawnia "Rzeczpospolita".

9,5 mln ton przewiozło PKP obciążenie


dalszy kapitalny miesiąc dla spółki Jak wynika ze wstępnych danych operacyjnych, PKP Cargo S.A. przewiozły w kwietniu br. nad 9,5 mln ton towarów, czyli o 32 proc. ...

własny Program Reform na lata 2008-2011 na sprawa realizacji Strategii Lizbońskiej


Apple i Microsoft nawiązały współpracę, efektem której jest działające strumieniowanie mediów Silverlight na iPhone’a. Warto przypomnieć, że donosiciel Adobe Flash wciąż jest blokowana.

Niemiecka prasa: ranga skompromitował się w sprawie Opla


- werdykt amerykańskiego koncernu General Motors o rezygnacji ze sprzedaży Opla oznacza kompromitację niemieckich władz federalnych i krajowych - pisze w czwartek niemczyzna dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung"

KE przekonuje: zniżyć emisje CO2 o 30 proc. do 2020 r.


pomimo sprzeciwowi przemysłu Komisja Europejska zdecydowanie popiera ograniczenie unijnych emisji CO2 o 30 proc. do 2020 r., w zastępstwie uzgodnionych już 20 proc. - wynika z uzyskanego przez PAP dokumentu, który KE przyjmie w środę.

28 miejscowości chce u siebie elektrowni jądrowej


Jak poinformował „Dziennik periodyk Prawna”, pomimo planom Ministerstwa Gospodarki, z powodu zaskakująco dużej propozycji, do końca 2009 roku nie udało się wytypować wstępnych lokalizacji elektrowni jądrowej.

Islandzkie banki padły przy użyciu ekstremalne zaniedbania


Specjalna parlamentarna komisja opublikowała liczący 2300 stron raport, z którego wynika, że zaniedbania najwyższych władz państwowych w Islandii mogły dodać się do upadku islandzkich banków jesienią 2008 r.

GUS: pogarsza się koniunktura w budownictwie


- Pogarsza się koniunktura w budownictwie. W październiku globalny nastrój koniunktury w tym sektorze kształtuje się na poziomie minus 8 poniżej wada 5 we wrześniu. Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. przedsiębiorstw, a jej zmiana na gorsze 23 proc. We wrześniu było to odpowiednio 17 proc. i 22 proc. - podał w czwartek GUS w komunikacie.

Nechceme cło - protestują słowaccy przewoźnicy


Słowaccy przewoźnicy niezadowoleni z elektronicznego myta Słowacja, jak pisaliśmy nieraz od 1 stycznia 2010 r. wprowadziła dziewiczy elektroniczny architektura poboru opłat drogowych (myta), który zastąpił istniejący system ...

audycja polityki w zakresie pomocy publicznej na lata 2005-2010


Do 2013 r. rząd wesprze rozwój małych i średnich firm kwotą mniej więcej 1,2 mld zł, a na tworzenie nowych miejsc pracy 1,5 mld zł – wynika z dokumentu Kierunki udzielania pomocy publicznej w latach 2007-2013 , przygotowanego dzięki Ministerstwo Gospodarki. Został on przyjęty przy użyciu Radę Ministrów 23 maja br.

PARP: zakontraktowano 25 proc. środków dla lokalny Wschodniej




W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.