Prymas: samodzielność notorycznie jest mylona ze swawolą


Żadne akt prawny stanowione nie może być prawem, które gwałci i znosi uregulowanie Boże. Prędzej czy w przyszłości takie prawo zwróci się przeciwko człowiekowi - powiedział w sobotę w Gnieźnie prymas Polski, abp Henryk Muszyński, metropolita gnieźnieński.

Prezydium Sejmu zarekomendowało komisji śledczej ds. afery hazardowej, aby możliwie jak najszybciej przesłuchała Zbigniewa Wassermana i Beatę Kempę, a w dalszym ciągu podjęła decyzję ws. ich ewentualnego powrotu do komisji. Taką informację przekazał marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. W nocy w Wielkopolsce doszło do strzelaniny z udziałem policjantów. Funkcjonariusze są w szpitalu. Jeden z nich jest operowany. - Nie żyje mężczyzna, który jechał samochodem zatrzymanym przez policjantów - mówi portalowi tvn24.pl ambasador policji Mariusz Sokołowski. aktyw PSL zebrali już powyżej 120 tys. podpisów pod kandydaturą szefa ugrupowania Waldemara Pawlaka. partia złożyło też pierwszą propozycję programową: by prezydent włączył do pracy w swojej kancelarii przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych.chłód i apele, by go nie olewać - to od tygodni Rzeczpospolita Polska codzienność. wierchuszka pewnego poznańskiego ogrodu działkowego od miesięcy daje wszelako przykład, jak olewać tych, którzy chcą zanim mrozem uciec. Z taką sytuacją mierzy się pan Józef, prawnie zameldowany na swojej działce. zarząd wyłączył mu prąd, bo tłumaczy, że pies z kulawą nogą w altanie na stałe zatrzymywać się nie może. No, być może z wyjątkiem wnuczki gospodarza ogrodu. prezes Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło zapewnił, że przed podpisaniem ustawy hazardowej prezydent Lech Kaczyński przeanalizuje skutki wprowadzenia nowych przepisów. W połowie października do redakcji "Rzeczpospolitej" zgłosiła się kobieta, która twierdziła, że ma nagrania kompromitujące jednego z wpływowych senatorów Platformy. Później chciała sprzedać nagrania ze spotkania z Krzysztofem Piesiewiczem "Rzeczpospolitej" i telewizji Polsat za 400 tys. zł.

"Nasz Dziennik": Rozmaicie są tłumaczone nieobecności czołowych przedstawicieli rządu oraz parlamentu podczas centralnych uroczystości poprzednio Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, w 89. rocznicę Cudu nad Wisłą.

- Kto jest tak mocny, by zorganizować taką sprawę? To przekracza możliwości jednego działalność polityczna czy najlepiej zorganizowanej grupy wcześniejszej. Do tego jest potrzebna moc rządzenia, wydawania decyzji – ocenił Zbigniew Wassermann po zakończeniu posiedzenia sejmowej komisji śledczej ws porwania Krzysztofa Olewnika. – Myślę, że należy sprawdzić wersję, według której chodziło o cały układ władzy – dodał. Donald Tusk ogłosił, iż PO wyłoni swojego kandydata do wyścigu prezydenckiego w partyjnych prawyborach. Decyzję podejmą wszyscy członkowie partii. - Z pewną zazdrością i żalem, przyznaję, przyjąłem decyzję zarządu PO o prawyborach prezydenckich w partii - komentuje tą decyzję Wojciech Filemonowicz na swoim blogu w Onet.pl.

Potrzebujących tanich leków jest niezwykle dużo. Co trzeci pacjent w Polsce nie wykupuje leków, bo go na to nie stać, a są tacy którzy wykupionych leków już nie potrzebują. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki twierdzi, że stary Komisji Europejskiej Jose Barroso nie przybył na chowanie zmarłego Lecha Kaczyńskiego w Krakowie, bo "zabrakło mu woli, determinacji ewentualnie po prostu zwykłych jaj". Czarnecki pisze o tym na swoim blogu w Onet.pl. Mężczyznę, przy którym znaleziono narkotyki warte ponad 60 tys. zł zatrzymali świebodzińscy policjanci. Decyzją sądu został aresztant - poinformował Sławomir żądany z zespołu prasowego lubuskiej policji.prezes rady ministrów zwrócił się z prośbą, żeby prace legislacyjne nad tzw. ustawą hazardową zakończyć w listopadzie, odpowiedziałem, że jest to możliwe - relacjonował w sobotę PAP swoją piątkową rozmowę telefoniczną z Donaldem Tuskiem marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Dodał, że koncept pracy Senatu pozwala na zajęcie się ustawą coraz w tym miesiącu. Nielegalne karabiny, karabinki maszynowe, pistolety, proch, trotyl, amunicja, a co więcej pociski rakietowe - to gama znaleziony w prywatnych kolekcjach na Rzeszowszczyźnie. ani ani współczesną i sprawną broń zabrali policjanci z Centralnego Biura Śledczego sprawdzając co mają lokalni kolekcjonerzy staroci. milicja nie wyklucza, że zatrzymani mogli zaopatrywać lub należeć do miejscowych gangów. - kompania wachtowi z pokładu obserwowali foki na upadłość i zobaczyli, że jedna jest nietypowa - to był psina - o tym, jak marynarze ratowali słynnego psa dryfującego na krze, powiedział jego wybawiciel Adam Buczyński. żeglarz został laureatem konkursu "Serce dla zwierząt" organizowanego przy użyciu miesięcznik "Mój Pies". Nagrodę ex-aequo odebrała Ewa Grabowska, fryzjerka dla psów, która strzeże zwierzęta ze schroniska, z racji czemu częściej są adoptowane.

łupież na 12 mln. Są zatrzymania


ABW zatrzymała kwartet osoby podejrzane o wyłudzenie ze Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej we Wrocławiu "nie mniej niż 12 milionów złotych".

Co teraz będzie robił generał?


Gen. Waldemar Skrzypczak zdecydował, że nie widzi dla siebie już miejsca w wojsku. Co aktualnie będzie robił dowodzący Wojsk Lądowych?

Dostał zawału w kabinie dźwigu


Mrożąca jucha w żyłach akcja ratunkowa na terenie warszawskiej budowy. operator dźwigu dostał zawału. Jeden z jego kolegów reanimował go na wysokości kilkudziesięciu metrów, a nadal nie mógł wydostać się z kabiny maszyny.

Zdrojewski o "akceptacji niekompetencji w kulturze"


Na negatywne zjawisko, które pojawiło się w polskim społeczeństwie - akceptowanie niekompetencji w kulturze - wskazał minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. O kompetencjach kulturowych Polaków mówił też ekonomista Jerzy Hausner.

szef rządu pojechał na narty


prezes rady ministrów przebywa w tym momencie na 5-dniowym urlopie - podało Centrum Informacyjne Rządu. Donald Tusk spędza urlop jeżdżąc wraz z rodziną na nartach. w toku nieobecności premiera wtorkowe posiedzenie Rady Ministrów poprowadzi wicepremier Waldemar Pawlak.

J. Kaczyński: To uniemożliwi impreza dobrym ministrom


prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że odepchnięcie przez posłów prezydenckiego weta do ustawy rozdzielającej funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego "to fatalna decyzja", która w przyszłości uniemożliwi impreza "dobrym ministrom sprawiedliwości".

Katował psa za kurę


pan katujący swojego psa i skamlące zwierzę. Taką scenę można przyjrzeć się na amatorskim filmie w internecie. TVN24 udało się ustalić kogo przedstawia nagranie. To lokator podwarszawskiego Aleksandrowa.

Spadł ze zbocza, jest w stanie ciężkim


50-letni mężczyzna spadł w pierwszy dzień tygodnia z górska kraina Ślęża na Dolnym Śląsku. zraniony najprawdopodobniej poślizgnął się i runął cztery metry w dół. Jego jakość jest ciężki.

Sikorski: Prezydentura to nie gratyfikacja pocieszenia


Prezydentura to nie jest nagroda pocieszenia za utratę, jakkolwiek tragiczną, bliskiej sobie osoby - powiedział na wiecu w Bydgoszczy Radosław Sikorski, który apelował o polecanie w wyborach dla Bronisława Komorowskiego.

kurs bioetyczny dla księży


"Dziennik Polski": Tysiąc kapłanów weźmie udział w rozpoczynającym się właśnie kursie, poświęconym zagadnieniom bioetycznym, który organizuje Kuria Diecezjalna w Tarnowie.

Komorowski spotkał się z Mironowem


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski spotkał się ze składającym wizytę w Polsce przewodniczącym Rady Federacji, wyższej izby rosyjskiego parlamentu Siergiejem Mironowem.

Kolejna partia przedstawiła swojego kandydata


Kandydatem krajowy zaleta w nadchodzących wyborach prezydenckich będzie Ludwik Dorn - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii. W sobotę kandydaturę Dorna jednogłośnie zatwierdził zarząd partii.

Łódzkie: więzienie dla podejrzanych o porwanie kobiety


Sąd aresztował trzech mężczyzn podejrzanych o uprowadzenie 58-letniej mieszkanki okolic Zgierza (Łódzkie). Sprawcy uwięzili kobietę w przyczepie campingowej. Za jej odłączenie żądali 400 tys. zł. Gdy porywacze negocjowali okup, płeć piękna uciekła.

Jarosław Kaczyński pośrodku kobietami o rodzinie


Rodzina, z powodu której istniejemy jako naród, jest najważniejszą sprawą "w całej naszej cywilizacji", powiedział w trakcie wiecu w Łodzi Jarosław Kaczyński. dyrektor PiS, otoczony działaczkami i zwolenniczkami, zaznaczył, że fundamentem tej rodziny są "polskie kobiety, matki i żony".

"Udostępnimy pełną dokumentację ws. tarczy antykorupcyjnej"


szef rządu Donald Tusk zapowiedział w Sopocie, że udostępniona zostanie pełna specyfikacja dotycząca tzw. tarczy antykorupcyjnej.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.