Najstarsza Amerykanka dożyła 114 wiosen


W amerykańskim miasteczku Ames zmarła najstarsza mieszkanka USA. Neva Morris miała 114 lat i 245 dni i do wtorku była drugą najstarszą osobą na świecie.

Polska, jako jeden z nielicznych krajów europejskich, nie kupiła szczepionki z przeciwnej strony A/H1N1. Okazuje się jednak, że mimo oficjalnym zapewnieniom, ministerstwo zdrowia sondował w Szwecji taką możliwość - informuje "Metro". Piękna Anna Jamróz - 21-letnia studentka Uniwersytetu Gdańskiego, zwyciężczyni konkursu Miss Polski 2009 w Płocku zakończyła walkę o koronę Miss World 2009. Polka znalazła się w półfinale między 16 najpiękniejszych kobiet. atoli decyzją jury nie przeszła do kolejnej tury. O koronę walczy w Johannesburgu obecnie 7 kobiet. zbrojny w rewolwer szumowina wtargnął w czwartek wieczorem do jednego z krakowskich sklepów. on wskoczył za ladę i przystawił ekspedientka broń do głowy. Odważna sprzedawczyni zachowała zimną jucha i zdołała wyrwać się napastnikowi. Ten, przestraszony jej krzykiem, uciekł ze sklepu.Mieszkający w Chinach, przyrodni brat Baracka Obamy za nieco miesięcy wyda autobiografię. świeża wiadomość przyszła na doba przedtem pierwszą wizytą prezydenta USA w Państwie Środka. Mieszkający w Chinach Mark Ndesandjo ma w swojej książce zawrzeć sporo szczegółów dotyczących relacji w lokatorem Białego Domu. ranga z euro się nie spieszy i nie ukrywa tego. Padają daty - 2015, 2014 rok. Ta ostatnia tylko, jeśli "okoliczności będą sprzyjające". niemal 85 proc. polskich przedsiębiorców chce natomiast, by Rzeczpospolita Polska jak najszybciej wstąpiła do strefy euro. niby 90 proc. chce tego poniekąd kosztem przejściowego spadku PKB – wynika z ankiety Polskiej Rady Biznesu. zasięg autostrady A2 Stryków - Konotopa - inaczej między Łodzią a Warszawą - przypadkiem być wybudowany za 3 mld zł, czyli o 2,7 mld zł taniej niż na wstępie szacowano - wynika z ofert złożonych za pośrednictwem wykonawców. Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiedział, że zostaną one rozpatrzone do końca sierpnia.

Anglicy zakończyli 30. kolejkę szef rządu League. Liverpool nie miał litości dla pogrążonego w kryzysie finansowym Portsmouth wygrywając 4:1. świetny widowisko sportowe rozegrał Hiszpan Fernando "El Nino" Torres.

Od północy w Unii Europejskiej obowiązuje Traktat Lizboński. Dokument reformuje impreza wspólnoty - uproszczony zostaje platforma podejmowania kluczowych decyzji w Radzie Europy. Powołane też zostały nowe stanowiska - przewodniczącego Rady Europejskiej i szefa unijnej dyplomacji. Z tej okazji wieczór odbędą się uroczystości, niezbicie w stolicy Portugalii. Roman Polański w ogóle nie winien być zwolniony z aresztu, ani też dochrapać się dozoru elektronicznego - powiedział na antenie TVN24 dr Aleksander Cieśliński, fachowiec prawa międzynarodowego z UW, powołując się na umowę ekstradycyjną i szwajcarskie przepisy. I dodał: - Z tego względu przedsięwzięcie szwajcarskich władz przy reżysera jest wyjątkowe.

Kraj nad Wisłą opiera się "koronacji" przewodniczącego Rady Europejskiej - pisze memoriał "Irish Times", komentując postulat Polski, by kandydaci na stanowiska prezydenta zaś szefa dyplomacji UE zaprezentowali swoje wizje pełnienia tych stanowisk. pryncypał MSWiA Jerzy Miller powiedział dziennikarzom w Sejmie, że w sobotę do Moskwy udaje się osoba, która ma rozpoznać piąty głos, jaki zarejestrował się na rejestratorze głosu, a nie należał do ścisłej załogi TU-154, który rozbił się koło Smoleńska. Samorządowcy z terenów ogarniętych powodzią do tej pory skierowali trzy wnioski o ogłoszenie klęski żywiołowej. Dwa pochodziły ze Śląska, jeden z Małopolski.wcześniejszy urzędnik państwowy SB z Torunia został delikwent przez IPN o znęcanie się nad działaczem opozycji w latach 80. według aktu oskarżenia Stanisław B. pastwił się nad swoja ofiarą w toruńskim komisariacie i na terenie więzienia w podbydgoskich Potulicach. około dwa lata niewinny, mocno chuchrowaty gorsza połowa siedział w więzieniu. A wystarczyło, by policjanci porównali dymisjonowanie i odciski palców, by uniknąć pomyłki - pisze "Gazeta Wyborcza". Prymas Polski, kard. Józef Glemp zapowiedział w Częstochowie, że świątynia będzie bronił obecności krzyża w życiu publicznym. "Czyżby miejsce zacienione Lenina znowu odżywał?" - pytał prymas, komentując rozstrzygnięcie trybunału, podług którego krzyż we włoskiej szkole narusza prawa rodziców i wolność uczniów.

Wspólna przyjęcie policjantów i biznesmenów


Reporterzy "Polityki" sprawdzając poufną informację o wspólnej biesiadzie najwyższych szarżą oficerów policji (m. in. wiceministra Adama Rapackiego, komendanta głównego Andrzeja Matejuka i komendanta stołecznego Adama Mularza) z biznesmenami, w tym z chińskim przedsiębiorcą Hanem Baohua (dyr. gen. spółki zarządzającej Chińskim siedlisko Handlowym w Wółce Kosowskiej pod Warszawą), byli świadkami bratania się policjantów i biznesmenów.

Rzym: wielka opróżnianie po odnalezieniu bomby


cztery tysiące osób ewakuowano w niedzielę w Rzymie po znalezieniu, podczas automat budowlanych, bomby z czasów drugiej wojny światowej. Ładunek ważący ćwierć tony został wywieziony.

70 km/h z zasłoniętą szybą


wena twórcza kierowców (albo jej brak) nie zna granic. Fotoradar w Rokitnicy na Pomorzu zrobił zdjęcie samochodu, który jechał z prędkością nad 70 km/h, choć puder zasłoniętą szybę i brakowało bocznych drzwi. kierowca zadbał o swoje bezpieczeństwo w tak jak pierwotny sposób - założył kask motocyklowy.

Zdradził Genuę dla "Starej Damy"


"Sezon-katastrofa" zrealizowany - wolno budować nowy zespół. W środę szkoleniowcem Juventusu Turyn został Włoch Luigi del Neri, jaki w minionym sezonie doprowadził Sampdorię Genuę. duch objęcia "Starej Damy" była tymczasem bardziej kusząca od gry w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Jesteśmy potęgą w kościelnych rozwodach


W ubiegłym roku w sądach biskupich w Polsce zarejestrowano powyżej 10 tysięcy wniosków o abolicja małżeństwa. podług watykańskiego rocznika statystycznego w tej dziedzinie lepsi są od nas lecz Włosi. A jeszcze kilka lat temu korytarze Sądów Metropolitalnych świeciły w naszym kraju pustkami - czytamy w "Dzienniku Polskim".

Staniszkis: Kaczyński przekombinował


odwrót od "postkomunizmu" być może być strzałem w stopę. Zamiast tego należało wykopać bliźniaczki Napieralskiego - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jadwiga Staniszkis.

Paraliż dróg, miejscowości odcięte dzięki wodę, ranni


Już powyżej 100 tysięcy mieszkańców własny północno-wschodniej nie ma prądu. Energetycy szacują, że ale wręcz w woj. mazowieckim w takiej sytuacji przypuszczalnie wykopać się pół miliona gospodarstw. Pogarszają się także i tak trudne smykałka na polskich drogach. W całym kraju od rana pada śnieg i wieje silny, porywisty wiatr, którego szybkość przypadkiem docierać chociażby do 130 km/h. na odwrót w Gdańsku powalone drzewo raniło duet osoby i zniszczyło o tyle o ile 20 aut.

Gwałtowne burze nad Polską. para osoby nie żyją


dwie osoby nie żyją, dwie są ranne - to dramatyczny bilans burz, które przeszły przez północno-zachodnią część kraju. W Wielkopolsce zerwany dach przygniótł 24-letnią kobietę, a drzewo - kierowcę samochodu. Na Dolnym Śląsku strącony konar zabił jedną osobę, a w wypadku spowodowanym fatalnymi warunkami zginęła kolejna.

PiS: Potrzebna przeciwdziałanie na antypolską propagandę


wystarczy politycznych wakacji: w imieniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości poseł Karol Karski apeluje do Radosława Sikorskiego o stanowczą reakcję na "antypolską propagandę" w rosyjskich mediach. - Ignorowanie obecnej akcji fałszowania historii prawdopodobnie przynieść opłakane skutki - ostrzega poseł PiS.

Media: Wyjątkowa oddźwięk na tragedię


przeciwdziałanie Polaków i atmosfera panująca w kraju po katastrofie samolotu w Smoleńsku są wyjątkowe w skali świata. podziw i zachwyt budzi zwłaszcza godność, z jaką Polacy przeżywają żałobę narodową - mówią korespondenci zagraniczni relacjonujący od 6 dni sprzed Pałacu Prezydenckiego wydarzenia w Polsce.

Wielka fala, jachty i nurkowanie. Pod dachem


Baseny, w których jest dozwolone na własnej skórze przetestować aparat do nurkowania, sztuczne fale, na których jest dozwolone surfować, wiatr do kite surffingu i przede wszystkim - dwa tysiące motorówek, jachtów i łodzi. To plaże Egiptu? Tajlandii? Nie, to język niemiecki Dusseldorf i jedne z największych targów sportów wodnych na świecie. wsio pod dachem.

USA uderzą atomem w nieatomowe kraje?


amerykański rząd przygotowuje nową strategię, która przewiduje redukcję broni nuklearnej ale też użycie jej w przeciwieństwie państwom, które takiej broni nie mają. O całej sprawie pisze w poniedziałek "New York Times".

Milion funtów znajdzie właściciela?


Obiecana za pomocnik w ujęciu zuchwałych rabusiów gratyfikacja w wysokości miliona funtów ewidentnie przynosi rezultaty. Londyńska milicja aresztowała już trzecią osobą podejrzewaną o koalicja ze spektakularną kradzieżą.

podczas gdy królowa była oseskiem


W środę brytyjska królowa Elżbieta II obchodziła 84 urodziny. Z tej okazji opublikowano niezwykłe, przedtem nieznane szerszej publiczności zdjęcia małej przyszłej monarchini.

gdzie trafi oskarżony o mordowanie Żydów?


Po Johnie Demjaniuku kolejny Ukrainiec oskarżony o mordowanie Żydów w czasie wojny być może zatrzymać się wyrzucony ze Stanów Zjednoczonych. jankeski Departament Sprawiedliwości wszczął postępowanie w sprawie deportacji 88-letniego Johna Kalymona.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.