NBP zgodzi się na rozszerzenie linii kredytowej z MFW, ale...


- chyba że poziom wystąpi do NBP w sprawie przedłużenia elastycznej linii kredytowej (FCL), to pula przychyli się do tej prośby - zapowiedział w środę na konferencji prasowej wiceprezes banku centralnego Witold Koziński. wieczór minister finansów do NBP wystąpił.

Od początku sesji pragnienie akcjami Polskiej Grupy Energetycznej jest wysoko większe niż w przypadku innych dużych spółek - odnotowuje serwis internetowy "Rzeczpospolitej". nasz Koncern Mięsny Duda, jaki realizuje program restrukturyzacji operacyjnej spodziewa się, że pierwsze danie oszczędności pojawią się na początku przyszłego roku, a taki sam tok zmian zakończy się do 2012 poinformowali przedstawiciele koncernu w poniedziałek. Aż 756,4 mln zł chce zebrać w ofercie publicznej spółka Jana Kulczyka na poszukiwania ropy i gazu w Brunei i Syrii tudzież poryw gazowych pól na Ukrainie.Kraj nad Wisłą nie może zezwolić do nadmiernej aprecjacji kursu złotego, gdyż prawdopodobnie to odbić się niezwykle niekorzystnie na wzroście gospodarczym - ocenia w rozmowie z PAP podsekretarz finansów Ludwik Kotecki. Polskie kopalnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) na razie nie rozważa wycofania się ze spółki Gas-Trading, posiadacza 4 proc. udziałów w eksploatującym krajowy dziedzina gazociągu Jamał, EuRoPol Gazie. Wyeliminowanie Gas-Tradingu z EuRoPol Gazu zasugerował premier Rosji Władimir Putin. Pozostałe udziały w równych proporcjach (po 48 proc.) utrzymują PGNiG i Gazprom. urząd Regulacji Energetyki jeszcze w tym tygodniu wezwie firmy energetyczne do korekty ich wniosków taryfowych dotyczących cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Urzędu Agnieszka Głośniewska.

Wysoki przedstawiciel ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie zanim sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Po miesiącu negocjacji rządy Rosji i Białorusi podpisały w środę pakiet umów o dostawach rosyjskiej ropy dla białoruskich rafinerii i o tranzycie rosyjskiej ropy przy użyciu Białoruś. Za opóźnienia w budowie wrocławskiego stadionu i nienależyte dokonanie umowy Wrocław zażądał od konsorcjum z udziałem Mostostalu 73 mln zł kary.

Niemiecka Lufthansa ładunek AG poinformowała o dokonanych zmianach w kierownictwie operacyjnym przewoźnika i spółek od niego zależnych.  Joerg Eberhart zastąpi na stanowisku  dyrektora zarządzającego AeroLogic GmbH ... Amerykańska rezerwa Federalna podjęła w środę decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej - poinformował Fed w środę po zakończeniu posiedzenia. Główna stopa procentowa funduszy federalnych później wynosi wobec tego 0 do 0,25 proc. szczebel nie zdoła w tym roku zdobyć z prywatyzacji zapowiadanych 12 mld złotych. Obiecuje acz ponad dwa bicie tyle w roku przyszłym. A w tym momencie chce łatać budżet wielkimi dywidendami od państwowych spółek - pisze "Gazeta Wyborcza".Poprawia się koniunktura gospodarcza. Obliczany za pośrednictwem Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" trymestralny indeks Biznesu wzrósł w grudniu 2009 r. w porównaniu z listopadem ub.r. o 3 pkt i wynosi w tym momencie 36 pkt. Bez przychodów z prywatyzacji, tych 37 mld zł zapowiadanych przez ministra, kazus finansów publicznych będzie w przyszłym roku nadzwyczaj zła - mówi Dominik Radziwiłł, wiceminister finansów. pomagier państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów.

Chojna-Duch: Wiesiołek pełni obowiązki zgodnie z prawem




Fed nie zmienił stóp procentowych. Prognozuje ożywienie


- komisja Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej (FOMC) zdecydował w środę, że nie zmienia stóp procentowych, pozostawiając główną w przedziale 0-0,25 procent.

członek rządu Strzelec-Łobodzińska o sytuacji w górnictwie


Wyniki finansowe w spółkach górniczych i adaptacja Strategii dla górnictwa węgla kamiennego w I kwartale br. były głównymi tematami posiedzenia Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. spotkanie z udziałem podsekretarz Joanny Strzelec-Łobodzińskiej odbyło się 11 maja br. w ognisko „Dialog”.

Znikające kasy biletowe. PKP wypowiedziała PR umowę najmu


Kolejarze się kłócą, a kas biletowych na dworcach kolejowych w Polsce robi się coraz mniej. Od wczoraj PKP SA wypowiedziało samorządowej spółce Przewozy Regionalne umowę wynajmu kas. jeśli przewoźnik ich nie opuści będzie płacił... dziesięć manto lepszy czynsz

LOT przyjmuje studentów na staż


Polskie Linie Lotnicze LOT chcą uznać na praktykę do 100 studentów - poinformował w pierwszy dzień tygodnia PAP prezes spółki Sebastian Mikosz. towarzystwo otwiera drzwi dla młodych ludzi pierwszy raz od 15 lat.

Tauron może być wart chociażby 15,2 mld zł


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, wedle analityków bankowych Tauron Kraj nad Wisłą animusz jest użyteczny od 11 do 15,2 mld zł.

Poniedziałkowa sesja i bliźniaczy tydzień na GPW mogą dać wyraz się neutralne


raport BOTM 80/2009 Dotyczy terminarza ważności zezwoleń z kontyngentu 2009 r. w przewozach osób i rzeczy Na stronie Biura Obsługi Transportu Międzynarodowego ukazała się informacja na zagadnienie ważności ...

Mamy najmniej rencistów od 20 lat, bo ZUS wyśrubował kryteria


Czy Polacy ni stąd ni zowąd ozdrowieli? - Nic podobnego - mówią lekarze i ekonomiści. - To ZUS zaostrzył kryteria. Dziś na rentę nie dosyć tego cierpiący kręgosłup, dwa zawały czy co więcej brak ręki i nogi.

Cena emisyjna akcji PGE – 23 zł


Jak poinformowała PGE, koszt emisyjna akcji dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w ofercie publicznej spółki została ustalona na 23 zł. co więcej pulę akcji przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych zwiękoszono do 15 proc.

KE chce wydedukować treść umów związanych z polsko-rosyjskim kontraktem gazowym


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, dotychczasowe wyjaśnienia Ministerstwa Gospodarki dotyczące polsko-rosyjskiej umowy gazowej nie wystarczyły Komisji Europejskiej, która chce zrozumieć aktualnie treści umów pośrodku firmami, czyli PGNiG i Gazpromem i GazpromExportem i EuRoPol Gazem.

Analitycy: złoty może się umocnić, targ czeka na kluczowe dane z USA


prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek wyraził wstrząs proponowanymi z wykorzystaniem ministrów finansów a pracy zmianami dotyczącymi otwartych funduszy emerytalnych (OFE).

emigracja Polaków w latach 2004-2008


Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że wychodźstwo Polaków za granicę, począwszy od 2004 roku przybrała duże rozmiary, co jest związane z wejściem krajowy do Unii Europejskiej i otwieraniem kolejnych rynków pracy. Od początku naszego członkostwa w Unii dla Polaków były otwarte trzy rynki pracy: w Wielkiej Brytanii, Irlandii tudzież w Szwecji. Kolejne rynki pracy - od 1-go maja 2006 r. - otworzyły: Hiszpania, Portugalia, Finlandia zaś Grecja, od 31 lipca 2006 r. - Włochy tudzież od 1-go maja 2007 r. - Niderlandy.

kartoteka przedsiębiorstw składowych


Aby oddać morał o pomoc, pracodawcy będą musieli przedstawić kilkanaście dokumentów w urzędach. Zdobycie zaświadczeń nie gwarantuje acz dofinansowania.

Gosiewski do Rostowskiego: nie likwidować Izby Celnej w Kielcach


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Sama o sobie mówi, że jest leniwa, ale każdy, kto ją poznał mówi jedno - to tytan pracy. Na co dzień nie ma czasu na kino. Co co najwyżej poczyta jakąś książkę, bierze swoje \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"nartki\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - jak sama je nazywa - i idzie wykuwać mistrzowską formą. Czytaj, kim jest złota medalistka z Vancouver.

Kapica: budżet stracił 180 mln zł na sprzedaży oleju opałowego


Maksymalnie 9,03 mld m sześc. gazu w 2010 roku; 9,7 mld m sześc. w 2011 roku i wówczas od 2012 roku - 10,2 mld m sześc. gazu rocznie wyniosą dostawy rosyjskiego gazu w ramach nowego kontraktu - poinformowała rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.