Wnuk Stalina w obronie "dobrego imienia" dziadka


Józef Stalin jest sam odpowiedzialny za mroczny żniwiarz obywateli sowieckich - syn syna dyktatora Jewgienij Dżugaszwili uważa, że to stwierdzenie napisane z wykorzystaniem niezależną "Nowoj Gazetę", znieważa jego dziadka.

Wicepremier Izraela Silwan Szalom poinformował w poniedziałek wieczorem, że wkrótce należy oczekiwać decyzji w sprawie śledztwa dotyczącego izraelskiego ataku na konwój z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy, gdzie zginęło dziewięciu Turków. Książę Mohamed bin Najef, fallus saudyjskiej rodziny królewskiej dostępny za walkę z terroryzmem, wyszedł bez szwanku z zamachnięcie się bombowego w Dżuddzie w zachodniej Arabii Saudyjskiej - poinformowała saudyjska przedstawicielstwo SPA. Prestiżowy brytyjski "Times" rozpisuje się o polskim superagencie, odpowiedniku Jamesa Bonda. W opinii dziennikarza, bezpieczniak "Tomasz" ma kwalifikacje do tego, aby nazywać go w największym stopniu zawadiackim i słodkim agentem Europy Wschodniej.Bliscy członków załogi uwolnionego z rąk porywaczy frachtowca Arctic Sea w przyszłości nie mogą skontaktować się marynarzami – informuje nadajnik echo Moskwy. 26 stycznia do Antwerpii na północy Belgii mają zjechać związkowcy z fabryk General Motors (GM) w Europie, by protestować przeciwko zamknięciu tamtejszych zakładów Opla. komitet Europejska obiecuje asystent zwolnionym pracownikom i czeka na całościowy plan restrukturyzacji GM w Europie. Po ostatnim ligowym zwycięstwie (1:0 nad Wisłą Kraków) trener Jacek Zieliński nie przypuszczalnie drzemać spokojnie! Sen z powiek szkoleniowcowi Lecha spędzają dwaj rzeczy. Pierwsza to ciągle duża strata punktowa do prowadzącej "Białej Gwiazdy", a druga to kontuzje trzech podstawowych zawodników.

Zwycięstwa budują, ale porażki mobilizują. A my chcemy się zrehabilitować, bo ligowa niepowodzenie z Polonią stolica Polski obudziła w nas sportową szał - powiedział obrońca poznańskiej drużyny Marcin Kikut mając na uwadze czwartkowy, rewanżowy spotkanie Lecha Poznań w Lidze Europejskiej z Club Brugge.

Na 14 lat więzienia skazał rosyjski sąd zabójcę jezuity, zamordowanego w Moskwie w końcu października ub. roku - podają rosyjskie agencje. Od 2013 r. rozpoczynające pracę pielęgniarki w Wielkiej Brytanii będą musiały legitymować się ukończeniem czteroletnich studiów pielęgniarskich, dokąd nacisk będzie położony na pracę środowiskową, z ludźmi starszymi, praktyczne trening i pracę poza szpitalem - przewidują nowe zasady ogłoszone za pośrednictwem ministerstwo zdrowia.

dyrektor koncernu motoryzacyjnego Daimler AG ze Stuttgartu, producent samochodów marki Mercedes, Dieter Zetsche zdementował pojawiające się w niemieckich mediach informacje, że zespół Formuły 1 Mercedes GP zdecydował się podpisać na sezon 2010 kontrakt z siedmiokrotnym mistrzem świata Michaelem Schumacherem. Nie boję się umrzeć za reformy - napisał w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej, opór irańskiej opozycji Mir Hosejn Musawi. Zdaniem byłego kandydata na prezydenta Iran jest w stanie "poważnego kryzysu". cyklon tropikalny zbliża się do wschodniej Japonii i jeszcze dziś osiągnie okolice Tokio - poinformowała Japońska agencja Meteorologiczna.Nie staramy się przyśpieszyć rozmów z Rosją, tak by być w użyciu porozumienie przed planowanym na kwiecień szczytem w sprawie zbrojeń nuklearnych - taki raport wyszedł we wtorek wieczorową porą z Białego Domu. Wcześniej minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow mówił, że nowy kompozycja mógłby pozostać podpisany w ciągu trzech tygodni. asystent uniwersalny ONZ Ban Ki Mun oświadczył, że zgoda co do podstaw prawnych traktatu klimatycznego "jest w zasięgu ręki". Chińczycy Shen Xue i Zhao Hongo wygrali olimpijską rywalizację par sportowych w łyżwiarstwie figurowym. Srebrny odznaczenie wywalczyli ich rodacy - Pang Qing i Tong Jian, a brunatny - Niemcy Aljona Savchenko i Robin Szolkowy.

Kibice Lecha zobaczą mecz za bezcelowo


W środę piłkarski Poznań obiegła informacja, że najprawdopodobniej piłkarze "Kolejorza" do końca rundy będą musieli rozgrywać swoje mecze we Wronkach. Hydrobudowa Polska, generalny muzyk Stadionu Miejskiego w Poznaniu jako rekompensatę zaproponowała kibicom darmowe wejściówki na mecz.

Radović: 20 sekund i goooool!


W najlepszym nastroju po hicie 13. kolejki był prawoskrzydłowy Legii Miroslav Radović. Zaczął widowisko sportowe na ławce rezerwowych, ale jego pierwszy baza z piłką dał Legii gola!

Ten kraj jest w głębokim kryzysie


Prymas Kuby kardynał Jaime Ortega oświadczył w poniedziałek, że w ostatnich czasach jego obręb jest pogrążony w bardzo głębokim kryzysie i obywatele prosto z mostu krytykują system socjalistyczny.

Krwawa środa: z grubsza 100 ofiar


Ratownicy doliczyli się już 95 ofiar krwawych zamachów, które wstrząsnęły Bagdadem. Co w żadnym wypadku 536 osób jest rannych.

Wielomilionowa pomoc ONZ dla Chile


Sekretarz wszechstronny ONZ Ban Ki Mun poinformował w piątek w Santiago prezydent Chile Michelle Bachelet, że nagle przekaże jej krajowi 10 mln dolarów na pomoc po sobotnim silnym trzęsieniu ziemi.

Bin Laden i ocieplenie klimatu


W wyemitowanym przez telewizję Al-Dżazira nagraniu przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden obarczył kraje uprzemysłowione odpowiedzialnością za globalne zmiany klimatyczne i wezwał do bojkotu dolara, aby zakończyć "amerykańskie niewolnictwo".

Sikorski: Kraj nad Wisłą przetrwa katastrofę i się zmodernizuje


Polska przetrwa narodową tragedię, a co więcej powinna wichrzyć się się nowocześniejsza - to wymowa ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego w niedzielnym wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNN.

Nepal: Strajk w sprawie przywrócenia monarchii


nad 200 zwolenników obalonego króla Nepalu zostało w poniedziałek aresztowanych w Katmandu, jak przymuszali do strajku generalnego, domagając się referendum w sprawie przywrócenia monarchii i uznania Nepalu za kraina hinduistyczne.

Dan Brown chce spotkać się z papieżem


skryba skandalizujących bestsellerów, rozgrywających się między innymi w Watykanie i poruszających kwestie religii Dan Brown powiedział dziennikowi "La Repubblica", że wybitnie chciałby spotkać się z papieżem.

terminarz 1. ligi piłki nożnej w sezonie 2010/2011


31 lipca rozpocznie się nowy pora roku piłkarskiej pierwszej ligi. Ostatnia, 17. ogon rundy jesiennej odbędzie się 21 listopada.

Ukraina: umowa z Rosją niekonstytucyjna?


porozumienie o przedłużeniu okresu stacjonowania na Ukrainie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej o co najmniej 25 lat przeczy konstytucji i nie może być ratyfikowana - uznał komitet ds. integracji europejskiej Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy.

Rutkowski załamany. Pogrzebał szansę na medal


- Czwarte punkt jest dobre, ale pozostał potężny niedosyt. W sporcie szanse należy używać - tak sekretarka publiczny Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Mikuła skomentował występ skoczków w konkursie drużynowym mistrzostw świata w lotach w Planicy.

"FAZ": koniec stanu wyjątkowego w Polsce


Po niedzielnym pogrzebie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej forma bezprzykładny w Polsce dobiegł końca i wraca spór między obozami politycznymi - ocenia w poniedziałek niemiecki diariusz "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Polacy będą głosowali w konsulacie w Wilnie


W najbliższą niedzielę, w dniu polskich wyborów prezydenckich, na Litwie będzie działał nic bardziej błędnego jeden knajpa wyborczy - w siedzibie wydziału konsularnego ambasady polskiej w Wilnie.

"Polska cierpi na manię, której nie da się pojąć bez pomocy lekarza"


Nie ustają rosyjskie komentarze wobec rozmieszczenia amerykańskej baterii Patriot w Polsce. "Niezawisimoje Wojennoje Obozrienije" pisząc o problemie zwraca uwagę na dwa aspekty. Po pierwsze wskazuje, że Patrioty nie stanowią zagrożenia dla obronności Rosji; po drugie krytykuje kochanie się polskich władz do Rosji.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.