Hiszpanie testują moc banków


OFF Festival to nie lecz wciąż festiwal tego, co interesujące w muzyce alternatywnej na świecie, ale także doskonała przyczyna do lepszego poznania rodzimej sceny niezależnej. Poznaliśmy kolejnych przedstawicieli polskiej reprezentacji na imprezie organizowanej w Katowicach przez Artura Rojka.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki ogłosił wczoraj (29 października) wysokości stawek opłaty przejściowej dla odbiorców końcowych na spodziewany rok. Stawki wrosną od 1 do 6 proc. w porównaniu do obecnie obowiązujących jeśli owszem wymontować się od widzenia magazynu za pośrednictwem pryzmat wideł, skanera i kodu kreskowego, to otwiera się przeogromny rzeczywistość inspiracji do tworzenia systemów logistycznych. Przykłady tego ... Na rozporządzenie Departamentu Gospodarki Elektronicznej Ministerstwa Gospodarki zostało wykonane telefoniczne egzamin ankietowe dotyczące usług gospodarki elektronicznej świadczonych za pomocą urzędy administracji publicznej.- Rozwój społeczeństwa informatycznego tudzież gospodarki opartej na wiedzy są priorytetami polityki rządu. Bez inwestowania w kapitał ludzki, naukę i badania, nie można budować siły konkurencyjnej państwa w skali świata - powiedział podsekretarz gospodarki Adam Szejnfeld, podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zespół Uniwersytetu Adama Mickiewicza (UAM) w Pile, która odbyła się 18 sierpnia br. W chińskim internecie pojawiła się podróbka wyszukiwarki Google o nazwie Goojie. Spółka PKP PLK poinformowała, iż dobiega końca wykonanie dokumentacji przedprojektowej planowanej modernizacji linii kolejowej C- E 59 z Wrocławia do Szczecina. To jeden z elementów ...

Jak informuje Rzeczpospolita Polska pamiętnik Bałtycki, nie zostanie zrealizowana inwestycja, której celem była budowa biogazowni we wsi Maszewo w woj. zachodniopomorskim.

Ministerstwo Transportu i Komunikacji Białorusi zamierza zawrzeć ze stroną chińską umowę o budowę drugiego pasa startowego na Narodowym Lotnisku „Mińsk”. Poinformował o tym dziennikarzy na konferencji ... - Polska jak jedyne kraj UE uniknęła recesji w latach 2008-09, ale nie przypadkiem iść spać na laurach z powodu chwiejnej kondycji strefy euro i wysokiego wzrostu deficytu budżetowego w ub.r. - napisał piątkowy "Financial Times".
W reakcji na zatwierdzenie przez Unię Europejską programu pomocowego o wartości 500 mld euro w poniedziałek rano złocisty umocnił się do zagranicznych walut do tego stopnia, że euro kosztowało niżej 4 zł. Po godz. 12 euro na nowo przebiło barierę 4 zł posiadacz gospodarstwa rolnego omal nie zemdlał, gdy dostał przeszły obliczenie za prąd. Za dwa ostatnie miesiące pył odpłacić się ponad 5,2 mln zł! Janusz Klupsch jest właścicielem gospodarstwa ... Spółka Presspublica - wydawca Rzeczpospolitej" oraz Parkietu" - ma nowego prezesa. Został nim Paweł Bień.

Dobrodziejstwa układu z Schengen dla małych samolotów


Od 30 czerwca loty bez planów lotu W Dzienniku Ustaw Nr 72, poz. 463 zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Infrastruktury z  21 kwietnia 2010 r. zmieniające uregulowanie ...

DAX na zamknięciu spadł o 0,9 proc., do 5.957,43 pkt


w czasie świąt Bożego Narodzenia widzowie najchętniej wybierali TVP 1. Wzrost udziału w rynku w porównaniu z okresem świątecznym ub.r. spośród największych stacji telewizyjnych zanotował zaledwie TVN – wynika z danych AGB Nielsen massmedia Research.

Centrozap przydzielił warranty subskrybcyjne za 7,85 mln zl


urojony oficjel ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Rosjanie będą oszczędzali energię?


Rosyjska poczucie własnej godności przyjęła ustawę, która ma przyczynić się do ograniczenia zużycia energii elektrycznej w tym kraju – donosi „Rzeczpospolita”.

Inwestycje w Internet utknęły w MSWiA. resort preferuje powodzian


nad 1 mld euro miało zasilić szerokopasmowy internet. Ale MSWiA akt niezbędnych chwilowo pieniędzy chce przerzucić na przeciwdziałanie powodziom.

Złoty pozostawał w środę stabilny przy euro i dolara


Ropa naftowa drożeje w środę na rynkach paliw z powodu mroźnej pogody, która przyczynia się do wzrostu zapotrzebowania na paliwa opałowe. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zwyżkę notowań jest obniżenie amerykańskich zapasów tego surowca - podają maklerzy.

Ukraina dostała od MFW 2 mld dol. na gaz


Międzynarodowy Fundusz pieniężny zgodził się dać Ukrainie 2 mld dol. na zapłatę za rosyjski gaz.

"Rz": Czeka nas lato górniczych protestów


"Rzeczpospolita" pisze o zbliżającej się fali strajków w górnictwie. Pierwszą demonstrację związkowcy planują nim siedzibą Kompanii Węglowej 23 czerwca

Gazprom proponuje ugodę SPP


Gazprom zaproponował słowackiej spółce gazowniczej SPP warunki ugody w związku z jej wnioskiem do sądu arbitrażowego w Paryżu o odszkodowanie z tytułu dwutygodniowej przerwy w dostawach gazu w styczniu ubiegłego roku – informuje „Rzeczpospolita”.

Kto przejmie schedę po Bieleckim w Pekao SA?


We wtorek dowiemy się, kto obejmie stery w drugim co do wielkości banku w Polsce, który obsługuje blisko 3 mln indywidualnych klientów.

PGNiG wygrał przetarg na 10-proc. część w kolejnym złożu w Norwegii


PGNiG wygrał przetarg na nabycie 10-proc. udziałów w kolejnym złożu węglowodorów w Norwegii, ma za to odpłacić się z grubsza 100 mln USD - poinformowało zarzewie rynkowe.

rozmowy wicepremiera Pawlaka z przedstawicielami Chicagowskiej Giełdy Towarowej


Możliwości współpracy Chicagowskiej Giełdy Towarowej (CME Group) z podobnymi instytucjami w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – to główne tematy rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z Robertem Ray'em, dyrektorem zarządzającym ds. Międzynarodowej Sprzedaży CME Group. Spotkanie odbyło się 23 lipca br. w Warszawie.

Są pieniądze z funduszu TEN-T


Kolejne projekty uzyskały donacja ze środków Funduszu TEN-T Jak poinformowało ministerium Infrastruktury - komitet Europejska rozstrzygnęła przeprowadzone w 2009 r. konkursy na darowizna projektów ze środków Funduszu ...

Szorstka przyjaźń


W najnowszym numerze Polskiej gazety Transportowej coraz w ubiegłym roku (22-23 grudnia) odbyło się w Warszawie posiedzenie polsko-rosyjskiej komisji mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Głównym tematem spotkania ...

USA: sprzedaż nowych domów wzrosła o 9,6%


W USA sprzedaż nowych domów wzrosła w lipcu o 9,6 proc. w porównaniu do czerwca - daleko powyżej oczekiwań. Lepiej od prognoz wypadły też zamówienia na dobra trwałe. niemniej jednak giełdy spadały.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.