Inwestycje solarne w Rybniku


Jak poinformował „Dziennik Zachodni”, w Rybniku rozpoczęto pierwszą z czterech inwestycji solarnych. Rozpoczął się montaż baterii słonecznych w Zespole Szkół Budowlanych, które będą dodatnio wpływać do ogrzewania wody w szkolnym basenie.

pierwszy odwiert zrealizowany na pakistańskim obszarze objętym koncesją należącą do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa potwierdził, że występują tam ślady gazu - dowiedziała się "Rzeczpospolita". \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" 1500 wiz proch w zamian za łapówki sypnąć Sławomir K., dawny konsul RP w Malezji. Zarobił na tym powyżej 179 tys. dolarów i bez mała 84 tys. euro. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu Już od dłuższego czasu zaczynam dysponować poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.działalność polityczna energetyczna do 2030 r., bezpieczeństwo energetyczne krajowy i Unii Europejskiej oraz planowane zmiany w strukturze wytwarzania energii to główne tematy wystąpienia wiceminister gospodarki Joanny Strzelec-Łobodzińskiej w toku Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, zorganizowanych w dniach 1-4 września br. w Katowicach. Czym żyje świat. festiwal prasy interes PBG zwyciężyła w kategorii dużych spółek w konkursie Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych "Złota pagina emitenta" na najlepsze strony internetowe spółek giełdowych. SEG na swoim IV Kongresie przedyskutował tematyka związane ze światowym kryzysem gospodarczym.

Wspieranie działalności badawczo-rozwojowej i technologii innowacyjnych i obowiązujący w tym zakresie architektura jurydyczny i monetarny to główne tematy poruszone w ciągu posiedzenia Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii. konferencja z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka dbyło się 15 stycznia br. w siedzibie PSE-Operator w Konstancinie-Jeziornej.

Pozwolenie na budowę węzła drogowego w okolicach Strykowa (Łódzkie), łączącego autostrady A1 i A2 podpisała w piątek w Łodzi wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska. pierwsze danie samochody mają po nim przejechać pod koniec 2011 roku. W piątek ruszyła dystrybucja denarów toruńskich. W Muzeum Okręgowym pierwsze 70 srebrnych krążków za 180 zł rozeszło się w cokolwiek ponad godzinę. wymiana handlowa rozpoczął się też w internecie

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Rzeczpospolita\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\": eksperymentowanie przy użyciu pacjentów rekompensat od szpitali trwa w Polsce zbyt długo. Na samą opinię biegłych w procesach przeciw szpitalom, wypada czekać 3 lata. Większości spółek udało się obronną ręką odejść z okresu spowolnienia gospodarczego. Z analizy przeprowadzonej za pośrednictwem "Parkiet" wynika, że giełdowe firmy w 2009 r. zdołały podnieść majątki i kapitały, unikając w pobliżu tym wzrostu zadłużenia. wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.Jak napisał w „Gazecie Prawnej” Mariusz Swora, prezes URE, Urząd wyprany został jednego z ważnych atrybutów niezależności alias kadencyjności. Wkrótce konieczna będzie atoli ponowna zmiana prawa. Według przedstawicieli forum Odbiorców Energii Elektrycznej (FOEE) wysokie odpowiedzialność w postaci tzw. kolorowych certyfikatów zaś podatków powodują manipulowanie kosztów unijnej polityki energetycznej na polski przemysł - czytamy w „Pulsie Biznesu”. UOKiK już rok temu zarzucał J.W. Construction, że w umowach podsuwanych klientom narzuca niekorzystne dla nich rozwiązania.

Po cięciach w rozkładzie kolej traci pasażerów


Aż o 160 tys. spadła w ostatnim czasie ilość pasażerów pociągów osobowych w naszym regionie! Wojewódzcy urzędnicy i PKP Przewozy Regionalne nie mają sobie nic do zarzucenia. - To całość z wykorzystaniem co chwila lepsze kosztowny - odpowiadają.

Chojna-Duch: inflacja latem 1,7-1,8 proc., w końcu roku 2-2,5 proc.


Wczesne ptaki, takie jak Archaeopteryx czy Confuciusornis, miały zanadto słabe pióra, żeby samodzielnie latać. Mogły najwyżej szybować - informują naukowcy w najnowszym numerze tygodnika \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Science\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

Związkowcy z Enei zaniepokojeni utajnieniem raportu firmy Ernst&Young


Związkowcy z Enei wystosowali w dniu 19 sierpnia br. kolejne periodyk do Premiera Donalda Tuska. Proszą w nim o pomocnik w wyjaśnieniu wątpliwości gromadzących się według nich około prywatyzacji spółki, a konkretnie utajnienia raportu firmy Ernst&Young.

BenQ MK2442: monitor i TV w jednym


BenQ poinformował, o wprowadzeniu na własny bazar nowego modelu - monitora i odbiornika TV w jednym urządzeniu - BenQ MK2442.

MinFin sprzedało na przetargu bony za 1,18 mld zł, zainteresowanie 3,06 mld zł


Wygląda na to, że amerykańskie banki będą musiały się pogodzić z reformą zakładającą wydzielenie obrotu derywatami. Nowe, samodzielne firmy będą miały własne rezerwy kapitałowe, by zagrożenie związane z tym rynkiem nie obciążało macierzystego banku. Do tej pory banki inwestycyjne takie jak np. J.P. Morgan Chase czerpały lwią część swoich zysków właśnie z handlu papierami pochodnymi

Pawlak: PKB w całym 2010 roku wyniesie ok. 3 procent




drużyna Lotos zmieniła w piątek ceny większości paliw


drużyna Lotos w piątek 1 stycznia zmieniła ceny paliw - poinformowało gabinet prasowe spółki.

Wenezuela z Rosją i Białorusią okrążają polskie rafinerie


z racji Wenezueli Rosjanie chcą wejść do niemieckiej rafinerii w Schwedt pod Szczecinem, a Białoruś - zająć ukraiński ropociąg Odessa - Brody, który miał wytwarzać kaspijską ropę do Polski.

Jacek Rostowski a artykule dla Gazety: niedobór 2010: powyżej 52 mld zł


Minister finansów ujawnia Gazecie - deficyt budżetowy w przyszłym roku ma być niby dwa bicie bardziej natężony niż w tym roku! Jak rynek zareaguje w poniedziałek na te hiobowe wieści?

Szwedzi z Polakami chcą fabrykować biogaz z glonów morskich


Władze szwedzkiego Trelleborga jak jeden mąż z polskim Sopotem chcą stosować zalegające na plażach glony do produkcji biogazu. Szwedzko-polski projekt odnoszący się jest na rozpoczętym w czwartek dwudniowym spotkaniu w Trelleborgu.

Działania


Czerwcowy doniesienie „Stan sieci mobilnej” przygotowany za pomocą Operę ujawnia zależność pośrodku ilością pobrań i użytkowników Opery Mini a wakacyjną popularnością określonych miejscach globu.

perypetie z przetargiem na morską części terminalu LNG


Jedno z konsorcjów, które brało udział w przetargu na budowę morskiej części terminalu LNG w Świnoujściu oprotestowało decyzję Urzędu Morskiego w Szczecinie w sprawie wyboru wykonawcy – donosi „Puls Biznesu”.

Uważajcie w pociągach. Potrafią poparzyć i topić buty


Nowe składy na lokalnych trasach mają ładne siedzenia, elektryczne wyświetlacze... i grzejniki zdolne stopić podeszwę w zimowym bucie.

30 proc. mniej gazu przepływa przy użyciu Ukrainę do Europy


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, przekaz rosyjskiego gazu za pośrednictwem Ukrainę do Europy został ograniczony o 29,9 proc.

Zarządy spółek Grupy Energa przez cały czas chcą komunikować ze związkowcami


Zarządy spółek Grupy Energa twierdzą, że nie zrezygnowały z rozmów, są gotowe do negocjacji i czekają na propozycje rozwiązania sporu, którego efektem jest współczesny strajk.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.