Vivendi groźne jak Eureko, na stole leży 12 mld zł


Nie ma Eureko, ale jest Vivendi. Polsce ponownie grozi arbitraż. Tym wspólnie na stole leży 12 mld zł. "Puls Biznesu" dotarł do uzasadnienia sądu, z którego wynika, że Francuzi niesłusznie zostali wyrzuceni z Ery.

Najwyższa Izba Kontroli prowadzi kontrolę w instytucjach odpowiedzialnych za organizację Euro 2012 - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik NIK Paweł Biedziak. raport w tej sprawie ma być gotowy najwcześniej wiosną tego roku. agregat Elektrowni Dolna Odra zdobył dotacja na dwa projekty, które znacząco zmniejszą liczbę zanieczyszczeń - napisała Polska Szczecin. skład Lotos obniżyła w piątek ceny paliw - poinformowało kancelaria prasowe spółki. O 5 zł na tysiąc litrów spadła cena hurtowa benzyny bezołowiowej 95, 95AL oraz 98. Z kolei cena oleju napędowego zmalała o 14 zł na tysiąc litrów, a oleju opałowego - o 20 zł na tysiąc litrów.prezes NBP Sławomir Skrzypek zapowiedział w środę, że zarząd NBP wywiąże się z przepisów ustawy przekazującej pożytek za 2009 rok do budżetu państwa. Od 1 września ukraińskie przedsiębiorstwo państwowe Ukrinterenergo wznowi dostawy energii elektrycznej do nasz - poinformował w piątek zwierzchnik firmy Wałentyn Bondarenko, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina. Ropa naftowa lekko drożeje na rynkach paliw w USA w reakcji na ubytek kursu dolara wobec euro. Na rynku różowe okulary z powodu spekulacji, że Hellada nie będzie odczuwać brak wsparcia finansowego od UE, aby poradzić sobie z nadmiernym deficytem budżetowym - podają maklerzy.

Jak poinformował „Dziennik periodyk Prawna”, wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew powiedział wczoraj w Warszawie, że jego interes ma już wszystkie zgody korporacyjne potrzebne do zawarcia umowy z PGNiG.

Po miesiącu negocjacji rządy Rosji i Białorusi podpisały w środę pakiet umów o dostawach rosyjskiej ropy dla białoruskich rafinerii i o tranzycie rosyjskiej ropy przy użyciu Białoruś. Do 15 kwietnia nadsyłać można prace na konkurs dla dziennikarzy \"Partnerstwo Wschodnie - co nas łączy, co dzieli\". Do organizowanego przy użyciu Rzecznika Praw Obywatelskich konkursu zgłaszać można materiały pokazujące inicjatywy oparte na współpracy osób, organizacji pozarządowych lub samorządów lokalnych między Polską a krajami Partnerstwa Wschodniego.

Od dwutysięcznego roku, zbankrutowało aż siedemdziesiąt siedem europejskich linii lotniczych. W Polsce na głos było o upadku taniego przewoźnika Airpolonia w 2004 roku. niedawno zniknął z rynku ... Najnowsza, większa model słynnego czytnika e-booków sklepu Amazon - Kindle DX od 19 stycznia będzie będący do dyspozycji także w Polsce. Do tej pory aparat było dostępne tylko w USA Spółka otrzymała właśnie informację w tej sprawie od dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie. Chodzi o dług podatkowe Netii za rok 2003 w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT).Ministerstwo Gospodarki podało lecz w komunikacie, że w toku spotkania unijną komisarz ds. klimatu Cinnie Hedegaard uzgodniono, model porozumienia w zakresie interpretacji zapisów dyrektywy regulującej zasady handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych. Sejm powołał w piątek Wojciecha Rafała Wiewiórowskiego na funkcja Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Za głosowało 270 posłów, 22 było przeciw, 118 wstrzymało się od głosu. takt GIODO Michała Serzyckiego mija 13 lipca 2010 roku Czy wiesz, że… Berlin obchodzi 20. rocznicę upadku muru. W poniedziałek, 9 listopada, Lech Wałęsa symbolicznie obali mur. Pchnie pierwszą kostkę domina. Znajduje się ono na odcinku ...

Amerykanie chcą wykrywać gaz w Turkmenistanie


Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, USA chce dostępu do wielkich złóż gazu w Turkmenistanie.

Carrefour ukarany przy użyciu UOKiK


ponad 540 tys. zł będzie musiała zapłacić spółka Carrefour za zwłokę w wykonaniu decyzji - uznała naczelny Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

DM BZ WBK spodziewa się wojny cenowej na rynku dostępu do internetu


By zachowana była ciągłość polityki pieniężnej, grupa Polityki Pieniężnej nie być może zamknąć rozpoczętego dzień dzisiejszy posiedzenia. Powinno ono formalnie otrzymać aż do 27 kwietnia, jak będzie podejmowana rozstrzygnięcie o stopach procentowych - uważa były członek RPP Dariusz filar

GPW: notowania WIG wzrosły o 0,78%


Inwestorzy na naszej giełdzie nie mogą się zdecydować, w jakim kierunku podążać. WIG20 „przykleił” się do okolic 2 200 punktów, a rozkład szerokiego rynku trzyma się kurczowo poziomu 38 000 punktów.

Szar 19 lutego zadebiutuje na NewConnect


Szar, rzutki w segmencie hutniczym, zadebiutuje 19 lutego na NewConnect. Do alternatywnego systemu obrotu trafi 10 mln akcji serii C i 20 mln akcji serii B - podała bazar w komunikacie.

SZJ


...

Podstawowe informacje dotyczące środków pozataryfowych


NEC Display Solutions wprowadza do oferty 22-calowy monitor NEC MultiSync EA222WMe z nowoczesnym podświetleniem W-LED.

"Rzeczpospolita": PGNiG ma gaz w Pakistanie


pierwszy odwiert ukończony na pakistańskim obszarze objętym koncesją należącą do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa potwierdził, że występują tam ślady gazu - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

PEC Jelenia obfitość zaczyna modernizacje


24 czerwca rozpocznie się budowa magistrali ciepłowniczej 2 x 350 dn w ramach projektu „Likwidacja wysokoemisyjnego źródła ciepła z systemu ciepłowniczego w Jeleniej Górze”.

Elektrownia Bełchatów podpisała umowę grantową dla projektu CCS


W dniu 5 maja br. PGE Elektrownia Bełchatów podpisała umowę o grant projektu „Budowa instalacji do wychwytywania, transportu i geologicznego składowania CO2”. subwencja w kwocie 180 mln EUR zostanie przeznaczone na jeden z trzech kluczowych komponentów instalacji CCS - część składowa wychwytywania CO2.

"Dz:" - Lechistan ekonomia wychodzi na zaleta


rząd szykuje się na dobre wieści z gospodarki. W piątek GUS ma oddać dane za II kwartał i ogół wskazuje na to, że Polska utrzyma wzrost oszczędnościowy - podaje "Dziennik".

GUS: liczba abonentów telefonii komórkowej wzrosła do 44,96 mln w 2009 r.


Czeczeńscy rebelianci przyznają się do zamachu na zaporę


Czeczeńscy rebelianci przyznali się do przeprowadzenia zamachu na zaporę w Rosji - poinformowali w piątek rebelianci na swojej stronie internetowej.

śnieg gwarantuje bezpieczeństwo dostaw LNG


amfetamina być może sprostać wymaganiom odbiorców gazu LNG na świecie i może być liderem na globalnym rynku gazowym - zapewnił w Warszawie katarski członek rządu stanu energetyki i przemysłu Mohammed bin Saleh al-Sada.

Kontrola i Audyt Wewnętrzny


Wicepremier, członek rządu gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. dzięki Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.