Kupowali akcje PGE na kredyt, czy uda im się zarobić?


Inwestorzy indywidualni wyłożyli aż 25,6 mld zł na akcje Polskiej Grupy Energetycznej, po największej części dzięki gigantycznym kredytom. Czy podczas debiutu giełdowego wyjdą na swoje?

Minęło kilka dekad i z trudem dałoby się odnaleźć przegląd sztuk wizualnych bez ruchomych obrazków. acz dekadę prym pośród plastycznych dyscyplin wiodło tradycyjne malarstwo sztalugowe, jednak na nowo się odkręciło na dobrodziejstwo wideoartu. Gala finałowa IV Konkursu na perfekcyjny Kalendarzy Branży TSL W warszawskim hotelu Sobieski w „tłusty czwartek” odbywa się Gala Finałowa IV edycji konkursu na Najlepszy terminarz Roku ... były dyrektor teamu Renault Flavio Briatore zwrócił się do francuskiego sądu o kasacja kary dożywotniego zakazu działania w Formule 1.komisja środowiska Parlamentu Europejskiego poparła w środę zaproponowane przez europosła Bogusława Sonika (PO) poprawki do nowego unijnego rozporządzenia, które ma zabezpieczyć Unię Europejską na sprawa zakłóceń w dostawie gazu. Poprawki są zgodne z postulatami polskiego Ministerstwa Gospodarki na arena Rady UE. Na nakaz firmy DKV Euro Service szwajcarski instytut badań rynkowych „ProgTrans AG” sporządził analizę rynku transportu drogowego w 11 krajach Europy, w tym w Polsce. W ... - Realizując wspólne projekty, związane m.in. z budową elektrowni atomowej i regionalnych połączeń energetycznych, wpływamy na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego naszych krajów – powiedział wicepremier, członek rządu gospodarki Waldemar Pawlak w trakcie wizyty w MG ministra energetyki Litwy Arvydasa Sekmokasa, 21 grudnia br.

jednakowo jak w latach ubiegłych, w 2009 roku Warszawa była liderem płacowym wśród polskich miast. wartość środkowa wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5200 PLN i była o 44 proc. wyższa niż w Krakowie (3600 PLN) i aż o 86 proc. większa niż w Lublinie (2800 PLN).

Internetowy biznes w Chinach przynosi raz za razem większe zyski - wynika z najnowszego raportu. Dokument marketingowej firmy iResearch wskazuje, że całościowy intrata z przedsięwzięć internetowych w Państwie Środka wyniósł w zeszłym roku poniekąd 11 miliardów dolarów OFF Festival to nie owszem przegląd tego, co interesujące w muzyce alternatywnej na świecie, ale również doskonała wzgląd do lepszego poznania rodzimej sceny niezależnej. Poznaliśmy kolejnych przedstawicieli polskiej reprezentacji na imprezie organizowanej w Katowicach przez Artura Rojka.

- To atak na UE ! - woła komisarz UE Günther Oettinger po zmniejszeniu za pośrednictwem Białoruś tranzytu rosyjskiego gazu na Litwę. dzień dzisiejszy być może być gorzej. Mińsk spłacił Gazprom, ale Rosjanie nie płacą swoich długów i Białoruś grozi wstrzymaniem tranzytu gazu i ropy z Rosji Philips, holenderski potentat na rynku elektroniki, nieoczekiwanie zanotował w III kwartale 174 mln euro zysku netto. To trzy lanie wyższy pokłosie niż przedtem rokiem, gdy plon firmy wyniósł ale wręcz 57 mln euro - podaje Associated Press. Za dziewięć miesięcy kończy się informatyczna umowa wszech czasów na komputeryzacje ZUS. za pośrednictwem 13 lat po-szło na to 3 mld zł. A platforma zakładu - jak napisaliśmy dzień wczorajszy - wciąż nie jest dokończony.… i cenny 341 – to jeden z wniosków z zakończonego po południu posiedzenia sztabu kryzysowego w Wołowie. Wziął w nim min. udział marszałek Marek Łapiński, ... – Our meeting is aimed at providing Polish companies with more information on investment environment in Belarus, as well as developing the best wzorzec for cooperation between our governments – said the Deputy Minister of Economy, Marcin Korolec, during the seminar related to economic cooperation between Poland and Belarus. The meeting was held on 1 July 2008 at the Ministry of Economy. - zabroniony o korupcję dotychczasowy boss Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sylwester R. zostaje na wolności - orzekł w czwartek Sąd Okręgowy podtrzymując decyzję sądu rejonowego. reklamacja w sprawię wypuszczenia R. po wpłaceniu 200 tys. zł kaucji złożyła prokuratura. Po wpłaceniu kaucji ciupa będzie mógł opuścić też Tadeusz D., były prezes ZUS w Szczecinie.

MF: po maju br. deficyt w budżecie wyniósł 32.142,1 mln zł


chmurny VIP ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przedtem sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Sprzedaż aut w UE spadła w maju o 9,3 proc.


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Ponad 30 mln zł na przebudowę ważnych dróg na Opolszczyźnie


powyżej 30 mln zł będzie kosztowała przebudowa ważnych dróg na Opolszczyźnie - ulicy Katowickiej w Kluczborku i kreacja ronda na obwodnicy Brzegu, gdzie nagminnie dochodzi do groźnych wypadków - poinformował PAP ambasador GDDKiA w Opolu Michał Wandrasz.

rozwój budownictwa zrównoważonego


Promowanie inicjatyw związanych z rozwojem zrównoważonego budownictwa podejmowanych z wykorzystaniem parki przemysłowe i technologiczne w Polsce było głównym tematem konferencji pt. „Parki technologiczne i przemysłowe – w trosce o poprawę efektywności energetycznej”, która odbyła się 13 listopada br. w Warszawie. W spotkaniu wziął udział wiceminister gospodarki Rafał Baniak.

Cinema City otworzyło drugie kino w Budapeszcie


Kupując żywy samochód, trzeba pamiętać o obowiązku zapłacenia podatku od czynności cywilno - prawnych. Sprawdź, jak to zrobić.

An-225 przewiózł największy ciężar w historii


biznes Geodis pokierowała Antonovem-225, podczas najwiekszego w historii transport lotniczego. Szwedzka firma obsłużyła jeden z największych transportów ładunku kto kiedykolwiek przewieziono drogą powietrzną – dwa prototypowe ...

PKN Orlen i Puławy otrzymują gaz bez zakłóceń


PKN Orlen i ZA Puławy otrzymują gaz z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa bez zakłóceń - poinformowali PAP przedstawiciele spółek.

ZUS w tym tygodniu przekazał OFE 471,9 mln zł


Po raz pozostały z z grubsza i ósmy w hostorii klubu kielczanie najlepszą grupa w Polsce! W trzecim meczu finału play off pokonali w Kwidzynie MMTS 36:32 po dwóch dogrywkach!

Na otwarciu WIG zyskał 0.520%


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Chciałbym w tym momencie zobaczyć miny członków Komitetu Noblowskiego\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Paweł Piskorski, komentując decyzję Baracka Obamy o wysłaniu dodatkowych 30 tysięcy żołnierzy do Afganistanu.

MF: wystąpimy do KE o zmianę dyrektywy w sprawie stawek VAT


ministerstwo Finansów poprosi Komisję Europejską o zmianę dyrektywy regulującej stopień stawek VAT na niektóre artykuły, co pozwoliłoby utrzymać alternatywa ich preferencyjnego opodatkowania - poinformowało PAP resort Finansów w poniedziałek w komunikacie.

Lepsze drogi, mniej wypadków


W wypadkach drogowych poszkodowanych zostało o tyle o ile 60 tysięcy osób, a powyżej 4,5 tysiąca poniosło śmierć – takie są statystyki za rok 2009. To o 6 916 ...

Rosjanie ogrywają nas w rozmowach o gazie


pamiętnik "Polska" krytykuje negocjacje Waldemara Pawlaka z Gazpromem w sprawie kontraktu na dostawy gazu. Zdaniem gazety Federacja Rosyjska krok po kroku uzyskuje umowę jak w największym stopniu korzystną dla siebie.

Pegas prognozuje deprecjacja EBITDA o 5% w 2009 w zastępstwie spadku o 10% oczekiwanego w III


Ceny energii dla odbiorców indywidualnych raczej nie zostaną uwolnione w 2010 r. - ocenia Marek Woszczyk, wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Pawlak: Rzeczpospolita Polska dobrym przykładem w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych


- Rzeczpospolita Polska na przestrzeni ostatniego dwudziestolecia odnotowała wzrost ekonomiczny o 50 proc. przy jednoczesnej redukcji emisji gazów cieplarnianych o 30 proc. Jesteśmy dobrym przykładem dla innych, powinniśmy choć podejmować kolejne wyzwania w tym kierunku - powiedział wicepremier minister gospodarki Waldemar Pawlak w trakcie prezentacji wyników badania „Ocena potencjału redukcji emisji gazów cieplarnianych dla nasz do roku 2030”, która odbyła się 11 grudnia w MG.

"Rz": Hazard kontratakuje


Właściciele automatów do gier skarżą się prokuraturze na urzędników - ujawnia "Rzeczpospolita".

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.