niższa izba parlamentu przyjął zmiany w niby energetycznym


Przedsiębiorstwa wchodzące w ekipa grup energetycznych, które są uprawnione do pomocy publicznej w związku z przedterminowym rozwiązaniem kontraktów długoterminowych (KDT), będą zobowiązane do sprzedaży 100 proc. wytworzonej energii z wykorzystaniem giełdę towarową, na internetowej platformie handlowej lub w drodze otwartego przetargu - zdecydował w środę Sejm, zmieniając rozporządzenie energetyczne.

Uprawy maku w Afganistanie wielce spadły na myśl pszenicy, wynika z raportu ONZ. Zdecydowały o tym przyczyny ekonomiczne. Z jednej okolica przeżyliśmy w ubiegłym roku kuriozalny postęp cen zbóż, a z drugiej, spadły ceny czystego opium za sprawą nadprodukcji: w ciągu ostatniego roku spadły o jedną trzecią do 48 dolarów za kilogram. inwentarz ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2,75 mln baryłek, czyli o 0,8 proc., do 360,57 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE). struktura niemieckiego odcinka Gazociągu Północnego rozpoczęła się w czwartek w Lubminie nieopodal Greifswaldu - poinformowało syndykat Nord Stream. Na razie ruszyły prace konstrukcyjne na lądzie.Pijąc alkohol w domowym zaciszu, większość ludzi nalewa sobie więcej, niż nalano by im w pubie - informuje serwis \"BBC News/Health\". W 2008 roku zwyczajny krajowy pracobiorca na wykonywanie obowiązków zawodowych poświęcił 86 proc. całkowitego czasu pracy. Pozostałe 14 proc. stanowiły m.in. zwolnienia lekarskie, urlopy. odsetek nieprzepracowanych godzin z każdym rokiem jest raz po raz większy, a pracodawcy ponoszą z tego tytułu raz za razem wyższe wydatki. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe nie planuje szybkiego połączenia kolejowego od prowadzącej spod Warszawy Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK) do Katowic trasą przez lotnisko w Pyrzowicach - poinformowali przedstawiciele PLK w ciągu spotkania z samorządowcami, politykami i mieszkańcami woj. śląskiego, z których część protestowała w przeciwieństwie takiej lokalizacji trasy.

paczka ratunkowy dla strefy euro pomoże też Polsce - twierdzi prof. Stanisław Gomułka, głównym ekonomista Business Centre Club w rozmowie z "Polską The Times".

W drugim kwartale PKB wzrósł o 1,1 proc. Analitycy prognozowali, że PKB za III kw. wzrośnie o 1,6 proc. Jest w związku z tym ileś lepiej niż spodziewali się ekonomiści. O godz. 14 konferencja premiera Donalda Tuska. Opera Software udostępnia nową wersję beta przeglądarki internetowej Opera 10.50. Obecnie podsumowanie ta dostępna jest wprost przeciwnie w wersji dla systemów operacyjnych Windows.

Jak poinformował brama onet.pl, brytyjski ranga udzielił w dniu 15 lutego br. spółce Gateway Storage Company licencji na budowę sieci magazynów gazu ziemnego. E.ON zawarł z UE ugodę w sprawie dopuszczenia konkurencji do swoich gazociągów. Od października E.ON udostępni rywalom 15 proc. mocy na wejściu do swojej sieci, którą sprowadza gaz z Holandii, Norwegii i Rosji. Za pięć lat w tych gazociągach E.ON będzie zastrzegać na własne potrzeby nic bardziej błędnego połowę mocy przesyłowych ...Niepełnosprawność nie pozbawia nas możliwości podróżowania samolotem. Poruszając się o kulach, na wózku inwalidzkim, czy mając inne ograniczenia wynikające z choroby nie musimy obawiać się, że ... W piątek niższa izba parlamentu uchwalił nowelizację ustawy o PIT i CIT, która ma zapewnić firmom zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu VAT związanego z tzw. sprzedażą premiową. Za przyjęciem noweli głosowało 275 posłów, trzech było przeciw, 145 wstrzymało się od głosu. Na rynkach akcji sytuacja zaczyna coraz wyraźniej przypominać tę, jaka miała miejsce w maju i dzięki dużą część czerwca, podczas gdy to z jednej okolica indeksy trzymały się niezmiernie mocno, a z drugiej nasilało się przewidywanie na silniejszą korektę po forsowanych zwyżkach.

Pozytywna werdykt środowiskowa dla nowego bloku w Skawinie


Pod wystarczy marca korporacja CEZ Nowa Skawina, odpowiedzialna za budowę nowego bloku gazowo – parowego na terenie Elektrowni Skawina, uzyskała pozytywną, prawomocną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji planowanej inwestycji. Decyzję wydał prezydent miasta Miasta i Gminy Skawina.

Przywódcy UE chcą lepszego nadzoru nad ryzykownymi instrumentami


Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała do objęcia nadzorem handlu swapami kredytowymi (CDS), alias instrumentami mającymi pilnować zanim ryzykiem niewypłacalności dłużnika. Poparł ją Christian Noyer, boss Europejskiego Banku Centralnego

wystarczy siedlisko Usług Satelitarnych. Intersputnik na szmelc


Telekomunikacja Polska sprzedaje siedlisko Usług Satelitarnych w Psarach. przy użyciu lata było synonimem nowoczesności, a siedem olbrzymich anten umożliwiało federacja z dowolnym punktem na ziemi. - Ale technologia poszła do przodu, i przegrało z telefonią komórkową - tłumaczy właściciela

Rosja pójdzie sama do WTO


Moskwa zrezygnowała z planów wejścia do Światowej Organizacji Handlu (WTO) pospołu z Białorusią i Kazachstanem

CEDC ustalił cenę emisyjną akcji w ofercie publicznej na 31 USD za sztukę


wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie poprzednio sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Polacy w 2009 r. kupili o 47 tys. nowych aut mniej


W 2009 r. koncerny motoryzacyjne sprzedały w Polsce tyle samo aut, co poprzednio rokiem. Ale sprzedawców ratowały zakupy aut przez cudzoziemców, bo Polacy kupili o 47 tys. samochodów mniej niż w 2008 r.

"Metro": Nie chcą elektrowni atomowej


Trzech profesorów i inżynier przekonywali w koniec tygodnia mieszkańców województwa zachodniopomorskiego o korzyściach, jakie niesie budowa elektrowni atomowej. Nie przekonali - informuje "Metro".

Umowa na budowę falochronu dla gazoportu w Świnoujściu


815 mln zł ma próbować struktura falochronu osłonowego wraz m.in. z torem podejściowym dla powstającego w Świnoujściu gazoportu. W piątek podpisano umowę na wykonanie inwestycji - poinformowała Ewa Wieczorek z Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Niemieccy europosłowie chcą wolnej niedzieli w UE


- Niemieccy europosłowie chcą wprowadzenia zapisu o niedzieli jako dniu wolnym w całej UE do nowelizowanej tylko dyrektywy o czasie pracy. W tym celu zbierają podpisy pod specjalną deklaracją Parlamentu Europejskiego

W co wkładać w 2010 roku


Założyć lokatę na zwięźle czy na długo? A przypadkiem kupić obligacje? Czy targowisko jeszcze pójdzie w górę? Czy warto jeszcze ulokować finanse w złoto? Układamy inwestycyjnego tarota na 2010 r.

Sprzedaż nieruchomości: termin powstania przychodu


Datą uzyskania przychodu w podatku dochodowym jest termin przeniesienia własności lokalu wspólnie z częścią nieruchomości wspólnej, wynikającą z aktu notarialnego, na podstawie którego dokonywana będzie sprzedaż danego lokalu. stołek takie zajął dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 12.08.2009 r. nr IPPB5/423-322/09-4/JC.

Konferencja CEE Financial Hub - użycie lokalny i Warszawy w regionie


Ceny energii dla odbiorców indywidualnych raczej nie zostaną uwolnione w 2010 r. - ocenia Marek Woszczyk, wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Volkswagen: Globalna sprzedaż aut zwiększyła się o 24,6 proc.


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem ogólnie pomysły na świąteczne dania. Teraz zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. Dziś proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

General Motors rezygnuje z pomocy państw UE dla Opla


General Motors nie będzie modlić się państw UE o asystent publiczną dla Opla i na własną rękę zajmie się sanacją europejskich fabryk

Węgry mają najniższe stopy procentowe w historii


Węgierski bank newralgiczny obniżył w pierwszy dzień tygodnia stopy procentowe o 25 pkt bazowych, do najniższego w historii poziomu 5,25 proc.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.