Powiat rzeszowski: kolejne protesty mieszkańców przeciwko budowie wiatraków na terenie Woli Rafałowskiej i Malawy


Jak podaje portal www.nowiny24.pl w dniu wczorajszym od południa kilkadziesiąt osób protestowało pod rzeszowskim urzędem wojewódzkim żądając wstrzymania budowy wiatraków na terenie Woli Rafałowskiej i Malawy.

Michał Przysiężny po raz pierwszy w karierze wszedł do pierwszej setki rankingu ATP World Tour, awansując w poniedziałek ze 104. na 94. miejsce. Dołączył w ten wybieg do innego polskiego tenisisty Łukasza Kubota, jaki utrzymał 41. pozycję na świecie. ministerstwo Skarbu nadzoruje 70 PKS-ów w całej Polsce. W przypadku 13 spółek ministerium prowadzi komunalizację, której celem jest przekazanie przedsiębiorstw samorządom. MSP chce zapuścić w tym roku procesy wyjścia Skarbu Państwa z pozostałych 57 PKS-ów. grupa nadzorcza Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej powołała w dniu 23 kwietnia br. Igora Wasilewskiego na stołek członka zarządu spółki. Będzie on odpowiedzialny w niej za obszary techniczne.Ropa naftowa drożeje na giełdzie paliw w Nowym Jorku w reakcji na raporty wskazujące na obniżenie jej amerykańskich zapasów - podają maklerzy. W zeszłym roku wielkie oferty akcji spółek ze stajni skarbu państwa przyciągnęły na parkiet rzeszę nowych inwestorów giełdowych. jeżeli zastanawiasz się czy nie posłużyć się z programu rodzina na Swoim, uważaj. Na rynku jest albowiem kilka banków, które nie podają górnej wysokości marży, jaką przyjdzie odpłacić się za udzielnie kredytu hipotecznego - ostrzega Open Finance.



nikt poprawnie nie ma całkowitej orientacji w tym, co się dzieje. poniekąd wytrawni negocjatorzy i ministrowie wydają się być zagubieni. skutkiem tego na razie tak bywa prezentowanym w przemówieniach stanowiskiem negocjacyjnym jest to, że inni powinni coś zrobić. Państwa skoncentrowały wysiłki na odbijaniu piłeczki - pisze przymierze Klimatyczna krótko mówiąc sytuację na szczycie klimatycznym w Kopenhadze. 12 osób zginęło wczoraj w Wenezueli w wypadku autobusowym, do którego doszło na południe od Caracas. mniej więcej 50 osób jest rannych.

zakład pracy Transportu Samochodowego (PTS) będzie trzecim przewoźnikiem obsługującym komunikację miejską w Krakowie. referat Zamówień Publicznych zatwierdził ostatecznie następstwo przetargu, w którym wygrała ta firma. przegląd wiedza ze spółek, czwartek godz.20.30 ekipa energetyczna CEZ złożyła ofertę na 100 proc. niemieckiej spółki Geso - podał CEZ w komunikacie.- bardzo dziękuję przedstawicielom Korei za gotowość do podzielenia się z nami wiedzą i doświadczeniami na rzecz efektywnego uruchomienia i bezpiecznej eksploatacji obiektów energetyki jądrowej – powiedziała Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej Hanna Trojanowska w ciągu polsko-koreańskiego seminarium poświęconemu możliwościom współpracy w tej dziedzinie. spotkanie odbyło się 24 listopada br. w Ministerstwie Gospodarki. Polskie firmy produkcyjne raz po raz śmielej działają na rynkach zagranicznych. W ciągu pięciu lat zaleta polskich inwestycji wzrosła tam sześciokrotnie, ale przedsiębiorstwa non stop w dużej mierze chętniej wybierają wywóz towarów - wynika z badania KPMG. 40 tys. gospodarstw domowych w Małopolsce nie ma w środę prądu. Awarię linii energetycznych spowodowały silne opady śniegu i wiatr. Do tej pory w związku z intensywnymi opadami strażacy interweniowali w całym regionie ok. 120 razy.

rezonans ministra gospodarki na interpelację poselską dotyczącą koniunktury na czarne złoto


podsekretarz Eugeniusz Postolski z upoważnienia ministra gospodarki odpowiedział w piśmie z 31 marca br. na interpelację posła Krzysztofa Gadowskiego. Poseł twierdzi, że Polska nie wykorzystała światowej koniunktury na węgiel.

"FT": uwaga wskazana obok oznak poprawy w gospodarce


co chwila bardziej oczywiste staje się to, że Rzeczpospolita Polska uniknie recesji w 2009 roku, ale podobnie jak w przypadku innych państw Europy Środkowej rozległy widok dla gospodarki nie jest pewna i w nadzwyczaj dużym stopniu zależy od koniunktury w Europie Zachodniej - twierdzi piątkowy "Financial Times" w komentarzu redakcyjnym.

Merkel: ochrona klimatu nie kosztem miejsc pracy w Niemczech


Globalna bój z ociepleniem klimatu nie być może odbywać się kosztem miejsc pracy w Niemczech - oświadczyła niemiecka kanclerz Angela Merkel w rozmowie z gazetą "Bild am Sonntag", która ma przedstawić się w niedzielę.

Orbis będzie kontynuował sprzedaż aktywów, planuje pozbyć się 2-3 hoteli w 2010 r.


Norbert Biedrzycki został nowym prezesem Sygnity


Amerykańscy dyplomaci postarają się położyć obrzeże trwającym od dwu miesięcy napięciom między Waszyngtonem a Pekinem, lecz chiński MSZ powtórzył we wtorek, że Państwo ?rodka nie chcą dodać otuchy sankcji przeciw Iranowi zaś przypomniał o niedawnych tarciach pomiędzy USA i Chinami.

sesja na GPW zacznie się neutralnie w środę


stary Zespołu Doradców Strategicznych premiera Michał Boni uważa, że impuls podwyższenia składki rentowej dla najbogatszych jest do rozważenia.

Najlepsze lokaty bankowe IX 2009


Banki nasyciły się pieniędzmi, stąd obniżają oprocentowanie lokat. Sytuację klientów ratują antypodatkowe depozyty. Opłacalność bezpiecznych depozytów na nowo spadała, bo aż 11 z 33 banków, których ofertę analizujemy, obniżyło oprocentowanie. Mniej za lokaty i polisolokaty płacą we wrześniu: AIG Bank, BGK, BOŚ, Fortis Bank, Getin Bank, Invest Bank, kwintesencja Bank, PKO BP, Toyota bank oraz debet bank i Polbank. Te dwoje ostatnie instytucje symultanicznie podniosły oprocentowanie niektórych depozytów.

Świąteczna liberalizacja przewozu osób do Austrii


Komunikaty BOTM 82/2009 Jak poinformowało kancelaria Obsługi Transportu Międzynarodowego - w okresie (umownym) Bożego Narodzenia i Nowego Roku, tj. od 11 grudnia 2009 r. do 12 ...

podsekretarz Szejnfeld wręczył wyróżnienia podczas Wielkiej Gali BCC


- Dzięki takim osobom jak dzisiejsi laureaci, nasza system ekonomiczny rozwija się, wbrew trudnej sytuacji na świecie. To wzbudza admiracja nie nic bardziej błędnego w Europie ale i nie mówiąc o nią - powiedział sekretarz stanu w MG Adam Szejnfeld w toku Wielkiej Gali BCC, która odbyła się 23 czerwca br na Zamku Królewskim.

Kolejna umowa offsetowa


30 grudnia br. wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan w imieniu Skarbu Państwa podpisał umowę offsetową z norweską spółką Kongsberg Defence&Aerospace AS. Związana jest ona z dostawą uzbrojenia i sprzętu wojskowego dla Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego Marynarki Wojennej. Uroczystość odbyła się w Ministerstwie Gospodarki.

Iran wycofa się z planu atomowego, jeśli USA przeforsują sankcje


Iran zrezygnuje z planu wymiany swoich zapasów uranu na paliwo do reaktora badawczego w Teheranie, uzgodnionego z Turcją i Brazylią, chyba że USA nałożą na niego nowe sankcje - oświadczył w niedzielę przewodniczący parlamentu Ali Laridżani.

Wzrost opłat za energię elektryczną w 2010 ma obowiązek być jednocyfrowy - prezes URE


W przyszłym roku rozwój łącznych opłat za energię elektryczną ma obowiązek być niewielki, jednocyfrowy - uważa dyrektor URE Mariusz Swora.

"Puls Biznesu": minister pełna garść pozwoli na podwyżki


Minister skarbu uwolni od kominówki nieco spółek. Prezesi państwowych firm, które realizują najtrudniejsze zadania, mają szanse na kontrakty menedżerskie - dowiedział się "Puls Biznesu".

CBOS: bezrobotni gotowi zmienić kwalifikacje


- około trzy czwarte ankietowanych bezrobotnych gotowych jest przeobrazić kwalifikacje; nieomalże duet trzecie godzi się na pracę niezależnie od miejscem zamieszkania - wynika z sondażu CBOS. Co dziesiąty ankietowany był bezrobotny. ponad jedna druga z nich dłużej niż rok

wiceminister Henclewska o polsko-niemieckiej współpracy technologicznej


- We współpracy ze stroną niemiecką krocie uwagi poświęcamy nowoczesnym technologiom, szczególnie w sektorze energetycznym – powiedziała podsekretarz gospodarki Grażyna Henclewska na przestrzeni spotkania z Cornelią Pieper sekretarz stanu w niemieckim MSZ i pełnomocnik rządu federalnego ds. współpracy z Polską. negocjacje odbyły się 14 stycznia br. w Warszawie.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.